Jak wybrać narzutę na łóżko?

0
3396
Jak wybrać narzutę na łóżko?

Nie ulega wątpliwości, że wiele osób jeszcze do niedawna zadowalała się spaniem na rozkładanych kanapach i sofach. Dziś ta tendencja powoli odchodzi do lamusa, a my wracamy do korzeni i coraz częściej na miejsce wypoczynku wybieramy pełnowymiarowe, zdrowe i przede wszystkim niesamowicie wygodne łóżka. Dbając jednak o wystrój naszej sypialni, warto zwrócić uwagę na to, czym je przykryć. Jak zatem wybrać ładną i funkcjonalną narzutę?

Rozmiar

Kupując narzutę należy zmierzyć długość, szerokość oraz wysokość łóżka. Następnie trzeba jeszcze dodać do siebie szerokość łoża oraz iloczyn jego wysokości, a następnie dodać do siebie długość łóżka i jego wysokość. Dzięki takim dokładnym obliczeniom kupimy narzutę, która będzie sięgała niemal do samej podłogi.

Narzutę można również z powodzeniem zawijać pod materac, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w pokojach dzieci i nastolatków. W tym celu trzeba zmierzyć sam materac. Jego szerokość zwiększona o trzykrotną wysokość daje w przybliżeniu minimalną szerokość narzuty.

Materiał

Wybór rodzaju materiału jest uwarunkowany wyglądem pomieszczenia i stylem w jakim jest ono urządzone. Do wyboru są bardzo ładne i nieco grubsze narzuty pikowane, narzuty wypełnione włókniną lub takie wykonane z jednowarstwowego materiału, czyli tak zwane pledy.
Warto również zwrócić uwagę na to, czy narzuta jest miła w dotyku. Najbardziej przyjemne dla ludzkiego ciała jest plusz lub bawełna.

W wyborze wzoru nie ma praktycznie żadnych ograniczeń i wszystko zależy od naszego gustu, W sklepach można dostać narzuty jednokolorowe, lub w kwieciste albo geometryczne wzory. Narzutę warto kupić już na samym końcu, wówczas kiedy sypialnia jest już całkiem wykończona.

Ceny

Kupując narzutę bez wątpienia warto rozważyć nieco wyższy wydatek jeśli jest on związany z lepszą jakością zastosowanych materiałów i wykończenia. Narzuta powinna się przecież ładnie prezentować, ale jednocześnie chronić pościel przed różnego rodzaju zabrudzeniami, zniszczeniem i wszędobylskim kurzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here