Jak wybrać elektryczny grzejnik przenośny nie tylko do łazienki

0
1426
Jak wybrać elektryczny grzejnik przenośny nie tylko do łazienki

We wszystkich pomieszczeniach w domu trzeba uzyskać odpowiednią temperaturę. Do tego celu przydają się grzejniki. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli, różniących się rodzajem zasilania, mocą i konstrukcją. Jednym z popularniejszych rozwiązań stają się obecnie elektryczne modele przenośne. W które z nich warto zainwestować, żeby zapewnić w domowym zaciszu optymalne warunki termiczne? O tym opowiemy poniżej.

Kiedy sprawdzają się grzejniki przenośne?

Podstawową formą domowego ogrzewania są zazwyczaj kompleksowe instalacje, które zapewniają ciepło we wszystkich używanych na co dzień pomieszczeniach. Tego typu rozwiązania zasila się piecem centralnym, pompą wodną lub z instalacji elektrycznej.

Co można dzięki nim zyskać? Dają pełną swobodę i komfort cieplny w całym domu. A to niezmiernie ważne w naszym klimacie, w którym niemal przez sześć miesięcy trzeba dbać o zapewnienie wystarczającej temperatury we wnętrzach.

Do czego zatem mogą się przydać przenośne grzejniki elektryczne? Najczęściej są to produkty wykorzystywane do dogrzewania pomieszczeń, w których zwykła instalacja nie działa wydajnie albo takich, w których okazjonalnie trzeba uzyskać nieco wyższą temperaturę.

Grzejniki przenośne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wprowadzenie standardowej instalacji jest po prostu niemożliwe, ze względów konstrukcyjnych lub z powodu rozmaitych ograniczeń (na przykład konserwatorskich, ekonomicznych). Wówczas pozostaje użycie niewielkiego grzejnika, który pozwala na podniesienie temperatury i zapewnienie komfortowych warunków.

Czym musi wyróżniać się dobry, elektryczny grzejnik przenośny?

Podstawowym parametrem, na który zwraca się uwagę przy wyborze przenośnego grzejnika, powinna być oczywiście jego moc. Trzeba ją dobrać do wielkości pomieszczenia oraz temperatury, którą chce się w nim uzyskać. Niedopasowanie produktu grzewczego znacząco zawyża koszty oraz sprawia, że we wnętrzu nie udaje się osiągnąć odpowiednich warunków.

Równie ważne jest znalezienie produktu energooszczędnego. Dzięki temu uzyskuje się i utrzymuje odpowiednie warunki cieplne, przy maksymalnej możliwej redukcji kosztów. Pozwala to obniżyć wysokość domowych rachunków oraz zadbać o środowisko naturalne, dzięki optymalizacji wykorzystania energii.

Inną kwestią jest oczywiście wielkość i forma urządzenia. Grzejniki przenośne zazwyczaj są dość niewielkie. Warto jednak poświęcić nieco czasu na wybranie rozwiązania, które idealnie wpisze się w daną przestrzeń pod względem rozmiarów oraz modnej obecnie stylistyki. Estetyczne i funkcjonalne grzejniki przenośne można znaleźć w ofercie https://econovli.pl/.

Różne rodzaje elektrycznych grzejników przenośnych

Grzejniki przenośne występują w rozmaitych wariantach. Największe różnice dotyczą przede wszystkim metody działania. Pojawia się zatem szereg podkategorii związanych z budową i sposobem działania każdego grzejnika.

Jakich rodzajów elektrycznych grzejników używa się najczęściej?

Elektryczne grzejniki przenośne – do łazienki i innych pomieszczeń

Do najbardziej popularnych rozwiązań elektrycznych zalicza się między innymi:

  • termowentylatory,
  • promienniki,
  • grzejniki olejowe.

Termowentylatory powszechnie nazywa się farelkami. Umieszcza się w nich spiralną grzałkę elektryczną, która ogrzewa zasysane przez wentylator powietrze. Urządzenia tego typu podnoszą temperaturę powietrza niemal od razu po włączeniu. Przydają się najczęściej do dogrzewania pomieszczeń lub ogrzewania wnętrz używanych nieregularnie (np. w domkach letniskowych).

Zupełnie inaczej działają promienniki. Wykorzystują podczerwień, czyli fale, które nagrzewają wszystkie przedmioty, znajdujące się na ich drodze. W tym przypadku nie dochodzi zatem do ogrzewania całego powietrza. Najpierw nagrzewają się elementy wyposażenia, przegrody oraz ludzie w pomieszczeniu i to dopiero od nich ciepło jest oddawane do wnętrza. Grzejniki elektryczne tego typu montuje się w różnych pomieszczeniach. Pojawiają się w łazienkach, w piwnicach i na poddaszach.

Grzejniki olejowe to dość duże i ciężkie urządzenia, wypełnione olejem, który podgrzewa grzałka elektryczna. Produkty tego typu długo się nagrzewają, jednak równie długo oddają później ciepło. Dlatego bywają chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach, w których chce się utrzymać przez dłuższy czas ciepło.

Elektryczne ogrzewanie do łazienki i innych wnętrz

Elektryczne grzejniki stanowią obecnie jedno z wygodniejszych sposobów na dogrzanie wnętrz. Sprawdzają się zwłaszcza w łazienkach, czyli pomieszczeniach szczególnie wymagających.

Wybór rozwiązania do konkretnej przestrzeni jest związany z koniecznością dopasowania mocy, wielkości i kosztów produktu do indywidualnych potrzeb. Spore zróżnicowanie grzejników sprawia jednak, że łatwo można znaleźć coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here