Inteligentne rolety wewnętrzne

0
1045
Inteligentne rolety

W reklamach często używa się sformułowania „inteligentne urządzenia”. Czy urządzenie potrafi być inteligentne tak jak żywa istota? Może niezupełnie, ale istnieją systemy, które można zaprogramować tak, żeby adekwatnie reagowały na jakąś sytuację. Na przykład system z napędem do rolet wewnętrznych od somfy.pl.

Przy znacznym nasłonecznieniu, dzięki odpowiednim czujnikom, rolety wewnętrzne same się opuszczają, Przez to wnętrze mieszkania jest chronione przed przegrzaniem, tkaninom pokrywającym tapczany i fotele nie grozi wyblaknięcie, a pokojowe rośliny nie ucierpią z nadmiaru promieni słonecznych. Wewnętrzne osłony mogą być również podnoszone lub opuszczane w wyznaczonych porach. Jest miło, gdy o poranku można być obudzonym naturalnym światłem dnia.

To nie do wiary, ale okazuje się, że rolety wewnętrzne można uruchomić nawet przez głośne wypowiedzenie określonych słów. Steruje tym asystent głosowy połączony ze specjalną centralą. System z napędem do rolet wewnętrznych od somfy.pl stwarza niebywały komfort dla wszystkich mieszkańców domu. Osłonami można sterować w rozmaity sposób; za pomocą pilota, tabletu a nawet telefonu – co ktoś ma akurat pod ręką. W czasie transmisji pasjonującego meczu, albo wartko toczącej się akcji ulubionego serialu, można zaciemnić salon nie odrywając oczu od ekranu telewizora. A wszystko to odbywa się sprawnie i cicho.

Napęd uruchamiany jest bezprzewodowo a zasilanie czerpie z wbudowanego akumulatora. W zależności od pomysłu na aranżację wnętrza można zdecydować się na zakup rolet wewnętrznych dopasowanych do ogólnego stylu. Dla designu klasycznego dobierze się rolety materiałowe w stonowanych barwach. Do znajdujących się w mieszkaniu detali egzotycznych, będą pasowały rolety bambusowe. Przy bardziej nowoczesnej aranżacji wykorzysta się rolety o ostrzejszej i zróżnicowanej kolorystyce. Każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie zautomatyzowany system wewnętrznych osłon. Będzie on skutecznie chronił prywatność domowników, podniesie komfort i estetykę pomieszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here