Idealnie czysta kabina prysznicowa – jak o to zadbać?

0
824
Idealnie czysta kabina prysznicowa

Kabiny prysznicowe od dawna cieszą się większą popularnością w porównaniu z wannami. Aby jednak móc cieszyć się z walorów prysznica, ważne jest, aby kabina prysznicowa była funkcjonalna i czysta. Warto zatem zakupić taką kabinę prysznicową, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Oczywiście do tego wiedzieć trzeba, jakie środki czystości stosować i jak kabinę czyścić. Wszystko po to, aby cieszyć się piękną i estetyczną kabiną i móc z niej korzystać w pełni higienicznych warunkach.

Osad z mydła na kabinie prysznicowej

Jednym z częstych problemów jeśli chodzi o kabiny prysznicowe jest pojawienie się na nich zacieków. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że szyba w kabinie prysznicowej nie jest idealnie gładka. Posiada ona mikropory oraz wyżłobienia. To właśnie w nich osadzają się zanieczyszczenia, woda i mydło tworząc w ten sposób nieestetyczny osad. Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby szyba w kabinie prysznicowej myta była systematycznie. W innym wypadku usunięcie zabrudzeń może być znacząco utrudnione. Są jednak sposoby na to, aby i z tym sobie poradzić.

Powłoka ochronna

Skutecznym sposobem na walkę z zabrudzeniami może być wybór kabiny prysznicowej, która wyposażona jest w specjalną powłokę hybrydową. Zapobiega ona osadzaniu się brudu i wody na szybie. Wszystkie zabrudzenia swobodnie z szyby spływają. Takie kabiny prysznicowe oferuje m.in. marka Radaway. Wspomniana powłoka tworzy na szybie niewidoczną warstwę ochronną. Dzięki niej krople nie utrzymują się na szybie, tylko szybko spływają. Co równie ważna, taka powłoka jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Wystarczy miękka i wilgotna ściereczka oraz odpowiedni preparat czyszczący. Takie preparaty posiada w swojej ofercie marka Radaway.

Czysta kabina prysznicowa

Pewnie większość osób zgodzi się z tym, że najtrudniejsze w czyszczeniu kabiny prysznicowej są miejsca trudno dostępne. Dlatego przy czyszczeniu kabiny warto jest zdjąć drzwi. Pozwoli to na dokładniejsze czyszczenie. Dodatkowo warto sprawdzić, czy uchwyty i zawiasy są zlicowane z taflą szkła. Zminimalizuje to ryzyko przedostawania się brudu w szczeliny, których późniejsze czyszczenie nie jest łatwe. Na koniec wspomnieć należy jeszcze o kwestii brodzika. Dziś dużą popularnością cieszą się brodziki akrylowe, w tym firmy Radaway. Ten rodzaj brodzika charakteryzuje się wysoką odpornością na zabrudzenia oraz na zagrzybienie. Brodzik akrylowy posiada również antybakteryjną powierzchnię. Wszystko to znacznie ułatwia utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here