Drzwi wejściowe aluminiowe – wady i zalety

0
2554

Drzwi wejściowe powinny pełnić dwie funkcję – ozdobną oraz ochronną, przy czym ta druga jest znacznie bardziej istotna niż pierwsza. Drzwi wejściowe aluminiowe to rozwiązanie niemal idealne – bardzo estetyczne, ale przede wszystkim stanowiące trudną do złamania dla włamywaczy zaporę.

Zalety drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe mają te wielką zaletę, że są niezwykle trwałe oraz solidnie wykonane, choć tak naprawdę ich masa jest dość niewielka. W przypadku aluminiowych drzwi (co jest zupełnym przeciwieństwem drzwi wykonanych z drewna czy PVC) niezwykle rzadko powstają wszelkiego rodzaju odkształcenia czy wykrzywienia powierzchni. Drzwi wykonane z najwyższej jakości aluminium mogą poszczycić się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi oraz antywłamaniowymi. Jeśli nie podobają nam się drzwi wykonane wyłącznie z aluminium, możemy skorzystać z możliwości dodatkowego oklejenia ich specjalną okleiną, nadającą im charteru i nietypowego, bardzo ciekawego i miłego dla oka wyglądu. Oczywiście można je zawsze pomalować specjalną farbą przeznaczoną do aluminium, na swój ulubiony kolor.

Wady drzwi aluminiowych

Z całą pewnością drzwi wejściowe aluminiowe mają wiele zalet. Niestety nawet najdoskonalsze rozwiązanie ma jednak swoje pewne wady. W przypadku tego rodzaju rozwiązania minusem jest jego cena – nie da się bowiem ukryć, że aluminiowe drzwi są zdecydowanie droższe od tych które wykonane zostały z drewna czy PVC. Choć niektórych cena może nieco przerażać i zniechęcać do wyboru właśnie tego rodzaju drzwi, należy pamiętać o tym, że będzie to rozwiązanie na długie lata, dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, w tym finansowych, aby wybrać te, które będą niezawodne nie tylko pod względem technicznym, ale również wizualnym. Należy przemyśleć sobie, czy naprawdę warto inwestować środki pieniężne na zakup tańszych modeli, które bardzo szybko przestaną być użyteczne. A to wiąże się z kolejnym wydatkiem. W efekcie okazać się może, że jednorazowy wydatek związany z zakupem zewnętrznych drzwi aluminiowych nabywcy może się dość szybko zwrócić. Dla wielu nabywców drzwi aluminiowych, poza ich ceną, dość znaczącą wadę stanowi również ich podatność na powstawanie nieestetycznych zarysowań. To jest ryzyko, ale w przypadku jedynie tych tańszych, pochodzących z niepewnego źródła modeli. Współczesne drzwi wejściowe aluminiowe produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które dzięki specjalnym metodom obróbki będą bardzo trwałe przez wiele lat, a przy tym odporne na włamania złodziei.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here