Do czego wykorzystywane są migomaty?

0
2223

Wybierając spawarkę na plac budowy warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie materiały będą ze sobą spawane. W sklepach dostępny jest bardzo szeroki wybór spawarek, w tym również coraz bardziej popularne migomaty, które są niezwykle praktyczne. Nadal na półkach znajdują się popularne niegdyś spawarki transformatorowe, które powoli wychodzą jednak z obiegu, z uwagi na przestarzałą technologię. Znacznie bardziej popularne są już spawarki inwertorowe.

Spawanie w technologii MIG/MAG

Obecnie w spawalnictwie znane są różne metody, bardziej i mniej nowoczesne. Jedną z najczęściej wykorzystywanych technik jest MMA, która polega na wykorzystaniu elektrod otulonych. Wykorzystując migomaty spawamy jednak w technologii MIG, która wykorzystuje osłonę gazów obojętnych, jak hel i argon lub w innej technologii – MAG, wykorzystującej dwutlenek węgla.

Spawanie za pomocą migomatów może wydawać się zwykłemu użytkownikowi mało wygodne, ponieważ zachodzi konieczność skorzystania z dodatkowej butli z gazem. Warto jednak podkreślić, że spawanie w tej technologii za pomocą właśnie migomatów jest bardzo efektywne na każdej budowie. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą jakość spoin, ale także możliwość spawania różnej grubości elementów i wysoką wydajność całego procesu.

Czym warto kierować się przy wyborze migomatów?

Poszczególne urządzenia różnią się nieco pomiędzy sobą. Wybierając migomat dla siebie, na pewno warto zwrócić uwagę na takie jego cechy, jak regulacja prądu spawania, maksymalny prąd spawania, czy cykl pracy urządzenia. Dobrze, jeśli migomaty (https://www.eltrex.net.pl/polautomaty-spawalnicze-migmag,c6.html) umożliwiają spawanie prądem pulsacyjnym, a coraz więcej posiada taką opcję. Im wyższa moc spawania, tym urządzenie bardziej sprawdzi się na każdej budowie. Można bowiem za jego pomocą spawać grubsze elementy i używać do tego celu grubszego druta. Co za tym idzie, im dłuższy jest czas pracy takiego migomatu, tym lepsza jest wydajność całego urządzenia. Nie można też mówić o przestojach w pracy, co jest bardzo ważne na każdej budowie.

Kolejną kwestią jest możliwość regulacji napięcia łuku. W sklepach dostępne są urządzenia o regulacji skokowej, jak i płynnej. Nowoczesne migomaty mają również funkcję sterowania synergicznego. Dzięki niej, można automatycznie ustawić podstawowe parametry, dostosowując je do mocy łuku elektrycznego. Na pewno bardzo ważne jest to, żeby spawarka była dobrej jakości i posiadała niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz jakości. Praca na budowie bardzo często wymaga korzystania z tego urządzenia i powinno być ono nie tylko wydajne, ale także w pełni bezpieczne dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here