Czarne ramki na zdjęcia – gdzie się sprawdzą?

0
1447
Czarne ramki na zdjęcia

Właściwe oprawienie zdjęć i grafik ma wpływ na ich odbiór. Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na oprawienie całej kolekcji jest zastosowanie jednolitych, czarnych ramek – podpowiadamy, kiedy warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie!

Do czego pasują czarne ramki na zdjęcia?

Czarny jest uważany za jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów – rzeczywiście, dobrze kontrastuje zarówno z białym, jak i z innymi, żywymi barwami. Szczególnie dobrze sprawdza się w minimalistycznie urządzonych wnętrzach, w których dobrano dwa lub trzy dominujące kolory, niezależnie od tego, czy chodzi o skalę szarości, czy nasycone barwy.

Czarne ramki na zdjęcia pasują też do eleganckich aranżacji, na przykład w biurach czy gabinetach. Można je wykorzystać do ekspozycji zdjęć biznesowych lub dyplomów, certyfikatów czy referencji.

Jeżeli chodzi o zawartość, to czarne ramki, zwłaszcza wąskie są wyjątkowo neutralne – nie zmieniają percepcji kolorów. Dlatego dobrze nadają się jako oprawa zarówno barwnych, jak i czarno-białych zdjęć czy reprodukcji.

Jak widać, czarne ramki na zdjęcia są wyjątkowo uniwersalnym rodzajem obramowania, które można wykorzystać w przeróżnych aranżacjach.

Czy czarne ramki można wykorzystać do oprawy każdego rodzaju zdjęć?

Czarne ramki pasują do zdjęć artystycznych, profesjonalnych, ale nie tylko. Grubość ramki ma znaczny wpływ na jej charakter. Dlatego najczęściej wybierane są raczej wąskie obramowania, które nie tworzą wrażenia dużej plamy czerni wokół oprawionego zdjęcia. Można je kupić na przykład na stronie https://www.oprawiamy.pl/c143,ramki-czarne. Istnieją jednak zdjęcia, które lepiej oprawiać w inne obramowania – należą do nich zdjęcia ślubne, fotografie dzieci i inne fotografie, które często chcemy oprawić w sposób podkreślający, że przedstawiają radosny moment. Z tego powodu najczęściej wybieramy wówczas ramki z ozdobami lub w żywych barwach. Jeżeli jednak zdjęcie ma zawisnąć na kolorowej ścianie, to odpowiednio wąska czarna ramka również dobrze sprawdzi się w roli oprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here