Agregaty prądotwórcze – sprawdzamy, porównujemy, doradzamy!

0
1864
Agregaty prądotwórcze – sprawdzamy, porównujemy, doradzamy!

Agregaty prądotwórcze to coraz bardziej popularne rozwiązania kupowane nie tylko przez właścicieli, czy zarządców dużych firm, ale także osoby prywatne. Właśnie dlatego sprawdzamy, na które urządzenia powinny się decydować konkretne grupy. Ustalamy również na co należy zwrócić szczególna uwagę podczas zakupów.

Agregaty prądotwórcze dla firm i gospodarstw domowych

Nie ulega wątpliwości, że nawet największe gospodarstwo domowe nie będzie potrzebowało tak wydajnego urządzenia jak przedsiębiorstwo przemysłowe, czy korporacja. Właśnie dlatego warto przed zakupem agregatu prądotwórczego zapoznać się z kilkoma ważnymi kwestiami. Mowa tutaj przede wszystkim o ustaleniu jaką moc będą potrzebowały wszystkie odbiorniki mające zostać podłączone do generatora. By tego dokonać należy sporządzić ich listę, a także z tabliczek znamionowych spisać podane wartości. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy zamieszczono informację na temat mocy potrzebnej do rozruchu urządzenia. Jest to informacja niezwykle cenna, ponieważ ta wartość może przewyższać wartość potrzebną do jednostajnej pracy. Kolejnym krokiem jest ustalenie, czy agregat ma być jedno- czy trójfazowy. Decyzja w tym przypadku również warunkowana jest specyfikacją podpinanych do niego odbiorników. One także, a raczej ich ilość i potrzeby mocy wpływają na rodzaj silnika, który powinien posiadać generator prądotwórczy.  Tutaj do wyboru są modele benzynowe i spalinowe. Ten drugi jest silnikiem wysokoprężnym. Właśnie dlatego najczęściej wykorzystują go duże przedsiębiorstwa lub firmy budowlane. Ciekawym rozwiązaniem są modele akumulatorowe. Są one znacznie cichsze, lżejsze, ale niestety również dużo mniej wydajne.

Agregaty prądotwórcze – systemy i dodatki

Zapoznając się z ofertą agregatów np. za pośrednictwem internetu https://agregaty.com.pl/ warto sprawdzać jak bardzo są zaawansowane technologicznie. Należy między innymi sprawdzić, czy posiadają system AVR, który odpowiada za automatyczną stabilizację napięcia. Jest to szczególnie ważne, gdy generatory prądotwórcze pracują zasilając sprzęt komputerowy, bardzo czuły na zmiany napięć. Kolejnymi systemami, które dobrze by znalazły się w agregacie są wyłączniki różnicopradowe, a także magnetyczno – termiczne. Sprawiają one, że użytkowanie generatora staje się dużo bezpieczniejsze. Na to także, ale zdecydowanie bardziej na doznania słuchowe wpłynie obudowa agregatu. Dobrze jest w nią wyposażyć swoje urządzenie, zwłaszcza jeśli będzie ono wykorzystywane w gospodarstwie domowym, czy wyjazdach kamperem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here