Wady i zalety wejściowych drzwi z drewna

0
2633

Nie ulega wątpliwości, że drzwi drewniane zewnętrzne oferowane m.in. przez firmę dubinski.com.pl mają swój wyjątkowy charakter i są niebanalnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Być może da się to przypisać naturalnej oraz unikalnej fakturze ich słojów, pięknym kolorom czy wysokiej wadze, która nadaje im masywności i większego majestatu. Co więcej, mogą być także oszałamiającym sposobem na to, aby dać gościom wyobrażenie o tym, co ich czeka we wnętrzach domu. Przed instalacją drewnianych drzwi warto jednak poznać zarówno plusy, jak i minusy takiego rozwiązania.

Zalety drzwi drewnianych

Drewno to z pewnością jeden z najbardziej atrakcyjnych materiałów budulcowych drzwi frontowych. W dzisiejszych czasach wielbiciele naturalnych materiałów mogą mieć niemal wszystko – od nowoczesnego i eleganckiego bambusa lub drewna tekowego do tradycyjnego dębu czy mahoniu, a nawet bardziej rustykalnego cedru lub sosnowej sosny. Panele drzwiowe, profile i dowolne funkcje specjalne – wszystko to może zostać wykonane w drewnie. Nie stanowi również problemu dostosowanie wykończenia swoich drzwi za pomocą niebanalnych zdobień lub farby.

Większość drzwi wejściowych wykonuje się z litego drewna lub posiada solidny drewniany rdzeń. Oznacza to, że zapewniają one doskonałą wytrzymałość i izolację. Jest to niezwykle istotne w kwestii bezpieczeństwa i oszczędności energii, a ponadto pozwala zmniejszyć hałas słyszany z zewnątrz.

Wady drzwi drewnianych

Drzwi drewniane wymagają nieco staranności oraz konserwacji. Powinny być one zaimpregnowane przed instalacją lub bezpośrednio po niej. Niewykonanie tego kluczowego kroku, może powodować chłonięcie wilgoci, która z czasem może spowodować wypaczenie lub pęcznienie nawet najlepszego gatunku drewna.

Warto również pamiętać, że drewniane drzwi z powodu swojej stosunkowo dużej wagi, w porównaniu do innych materiałów, mogą niekiedy opadać. Można to jednak z łatwością korygować poprzez rutynową konserwację ośnieżnicy, zawiasów i samych skrzydeł drzwiowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here