Yerba mate w otyłość

0
1245
yerba mate
fot. pixabay.com

Yerba mate jest coraz bardziej popularnym napojem, po który sięga wiele osób. Niektóre z nich szybko kończą przygodę z tym specyficznym trunkiem, jednakże inne pozostają z nimi na dłużej. Czy yerba mate ma znaczenie w walce z otyłością? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/yerba-mate-w-odchudzaniu/

Yerba mate co to?

Yerba mate to roślina występująca w subtropikalnych regionach Ameryki Południowej. Liść Yerba mate użyty do przygotowania herbaty zawiera wiele niezbędnych dla zdrowia witamin (A, B1, B2, PP, C, H) oraz minerałów (żelazo, sód, potas, magnez, krzem, siarka, miedź, fosfor).

Po zaparzeniu herbaty wiele flawonoidów (kwas chlorogenowy, kwas cynamonowy) dostaje się do roztworu infuzyjnego i ma różnorodne biologiczne działanie na organizm człowieka. Po pierwsze mają właściwości przeciwutleniające. Zmiatają wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób starzeniu się organizmu i powstawaniu zmarszczek. Ponadto pochodne kofeiny zawarte w yerba mate mogą również stymulować układ nerwowy oraz poprawiać koncentrację i pamięć.

Yerba mate a otyłość

Otyłość to choroba przewlekła, której głównym objawem jest przyrost tkanki tłuszczowej. Ogólnie otyłość prowadzi do zwiększonego ryzyka miażdżycy. Wiele badań klinicznych i epidemiologicznych wykazało, że regularne spożywanie yerba mate może nie tylko zapobiegać rozwojowi miażdżycy, ale także wspomóc proces odchudzania.

Yerba mate hamuje aktywność enzymu trawiennego pankrelipazy, który może trawić tłuszcz. Z powodu jego niedrożności tłuszcz nie będzie trawiony w jelicie cienkim, zmniejszając tym samym kalorie posiłku. Dlatego najlepiej jest pić yerba mate w ciągu 30 minut po spożyciu tłustego posiłku (obiad, kolacja).

Związek zawarty w partnerze może zapobiegać utlenianiu cholesterolu LDL, tym samym skutecznie zapobiegając tworzeniu się blaszek miażdżycowych, tym samym zwężając naczynia krwionośne w sercu i mózgu, co może prowadzić do chorób serca lub udaru.

Osoby otyłe częściej borykają się z problemami skórnymi – powstają stany zapalne i powstaje duża liczba wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki skóry i włókna kolagenowe, prowadząc do utraty elastyczności skóry i zmarszczek. yerba mate może temu zapobiec.

Przeczytaj też: http://insidebook.pl/otreby-w-diecie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here