Szczelny prawidłowy montaż okien

0
1717
Prawidłowy montaż okien

Ciepły, bezpieczny, wygodny dom. Siedzimy przy kominku i cieszymy się rodzinnym życiem. Czy nie tak wyobrażaliśmy sobie nasz własny dom? Wszystkie elementy są jednakowo ważne. Podczas budowy domu musimy dopracować wszystko w najmniejszych szczegółach. Trzeba przewidzieć przeróżne scenariusze, jakie mogą się wydarzyć. Bo na przykład jeśli nie przewidzimy, że możemy stać się ofiarą włamania i nie zadbamy o to, aby w naszym domu był system antywłamaniowy, to może się okazać, że nie dość, że narażamy się na niebezpieczeństwo, to jeszcze stracimy cenne przedmioty.

Tak samo jest z dachem – jeśli odpowiednio nie zabezpieczymy połaci dachowej, może się okazać, że dach będzie przeciekał i będziemy mieli kolejny problem na głowie.

Podczas budowy domu ogromną uwagę musimy poświęcić tematowi okien. Okna są nieodłącznym elementem każdego jednego domu. W jednym jest ich bardzo dużo, w drugim mniej, mogą być różnych kształtów, różnych rozmiarów czy kolorów. Jednak jedno jest niezaprzeczalne: okna są naprawdę ważną częścią naszego domu.

Ale czy na co dzień zastanawiamy się, jakie funkcje pełni okno? Wiadomym jest, że każdy z nas zapytany o funkcję okien odpowie, że najważniejsza to odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. W końcu odpowiednia ilość dziennego światła zapewni nam odpowiedni komfort. Kolejną funkcją, jaką zapewne wiele osób by wymieniło, jest funkcja dekoracyjna, która wzbogaca wygląd naszej elewacji. Łatwość otwierania i wpuszczania świeżego powietrza do wnętrza to również zadanie naszych okien. Zauważmy jednak, że poza wymienionymi funkcjami, okna zapewniają nam również izolację akustyczną – oddzielają nas od hałasów dobiegających z zewnątrz. Istotne jest również zapewnienie nam bezpieczeństwa – okno, które ma zachowane odpowiednie parametry i grubość szyby będzie w większym stopniu stanowiło ochronę niż to, które nie spełnia takich wymagań.

Bardzo ważną funkcją, o jakiej trzeba wspomnieć jest izolacja termiczna, która ochroni nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak m.in. wiatr czy deszcz, ale również pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę. Funkcja ta zostanie spełniona przez każdy rodzaj okna (PCV, drewniane), o ile zostanie wykonany prawidłowy montaż okien.

Do montażu okien najlepiej wynająć profesjonalną firmę. Bardzo często producent lub sprzedawca, od którego kupujemy okna oferuje nam taką usługę „w cenie” i naprawdę opłaca się z tej możliwości skorzystać. Montaż okien jest czynnością dość skomplikowaną i trudną dla kogoś, kto się na tym nie zna. Niejednokrotnie również „specjaliści” popełniają błędy, ale w sytuacji kiedy wynajmujemy ekipę to oni biorą na siebie odpowiedzialność za prawidłowy montaż okien. Prawidłowo zamontowane okno musi być przede wszystkim szczelne. A nieprawidłowe zamontowanie okien prowadzić może o przeciekania i przepuszczania powietrza przez okna co powoduje znaczne osłabienie funkcji termoizolacyjnej.

Od niedawna można spotkać się z terminem ciepły montaż lub warstwowy montaż. Czym on się różni od „tradycyjnego” montażu? Przede wszystkim innym rodzajem materiałów wykorzystywanych do montażu. W warstwowym montażu jest używana piana i taśmy, które są paroszczelne i paroprzepuszczalne, dzięki czemu otrzymujemy trzy warstwy: paroizolacyjna, termoizolacyjna i paroszczelną. Niestety koszt montażu jest o wiele większy niż zwykły montaż, w związku z czym wielu inwestorów rezygnuje z zastosowania takich rozwiązań.

Pojęcie „ciepły montaż” niejednokrotnie jest źle interpretowane. Określenie to najbardziej pasuje do montażu w warstwie ocieplenia więc nie można mylić tego terminu z montażem warstwowym. Na stronie: http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-nie-daj-sie-nabrac możemy znaleźć przydatne informacje na temat tego, jak rozumieć „ciepły montaż okien”.

Każdy inwestor rozpoczynając budowę musi liczyć się z tym, że budowa to duży koszt. Na niektórych elementach można troszkę zaoszczędzić zastępując je innymi, tańszymi odpowiednikami. Jednak takie podejście nie jest opłacalne, jeśli chodzi o okna. Okna muszą być dobrej jakości, a szczelny prawidłowy montaż okien zapewni nam pewność, że okna w 100% spełnią wszystkie swoje funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here