Słupki ogrodzeniowe metalowe – czy potrzebują wypełnienia?

0
17914
Słupki ogrodzeniowe metalowe

Wiadomo jest, że każdy rodzaj ogrodzenia jest inny. Każde z nich posiada również wiele zalet jak i wad. Obecnie możemy zapoznać się z nimi na różnych forach internetowych, będziemy mieli dzięki temu gwarancję, że nic nas nie zaskoczy. Na jakie ogrodzenie jednak byśmy się nie zdecydowali bardzo ważnym jego elementem jego montażu są słupki ogrodzeniowe. Mogą być one metalowe, do których przytwierdzana jest na przykład siatka ogrodzeniowa czy tez murowane. Zależy to jednak od całej konstrukcji ogrodzenia. Warto jest więc zapoznać się szczegółowo z tymi elementami, da nam to gwarancje że nasze ogrodzenie będzie wyglądało bardzo estetycznie.

Z pewnością oczekujesz, że postawione wokół Twojej posesji ogrodzenie będzie nie tylko estetyczne, ale i trwałe. Zastosowanie niektórych elementów montażowych może zwiększać ryzyko powstawania uszkodzeń niezauważalnych dla nas aż do momentu, gdy staną się na tyle poważne, że wymuszą wymianę części ogrodzenia. To szczególnie istotne w przypadku metalowych słupków, które stosowane są podczas montażu niektórych typów ogrodzeń. Czy powinny być one wypełnione materiałem, aby zapobiegać korozji? Dowiedz się z tego artykułu.

Trudna do usunięcia woda

Bardzo często pada pytanie czy słupki ogrodzeniowe metalowe wymagają dodatkowego uzupełnienia. Otóż odpowiedź brzmi: tak. Powód jest bardzo prosty, przecież jeśli ich odpowiednio nie zabezpieczymy to woda deszczowa będzie się zbierać wewnątrz słupka. Będzie to powodowało jego zdecydowanie przyspieszoną degradację. Jeśli jednak zdarzy się ze słupek ogrodzeniowy napełni się woda, niema innego wyboru jak czekać, aż sama ona spłynie. Nie da nam to pewności, że dobrze wyschnie. W takim przypadku grozi nam korozja metalu, czyli spowoduję to uszczerbek powodujący rdza. Dlatego właśnie należy wypełnić tą przestrzeń.

słupki ogrodzeniowe nie tylko z metalu

Błąd numer dwa: mokry beton

Bardzo poważnym błędem, który najczęściej popełniamy przy wykonywaniu ogrodzenia jest zalewanie słupka mokrym i rzadkim betonem. W takim wypadku nasze słupki ogrodzeniowe metalowe będą narażone na przede wszystkim na osadzanie się wewnątrz odparowującej z niego wody. Jeśli nawet zalepimy słupki od góry na przykład smołą to woda, która się tam zabrała i tak tam zostanie.

Jakie będzie najlepsze rozwiązanie?

Aby uniknąć takiej sytuacji kiedy słupek będzie narażony na korozję należy zrobić wszystko by temu zapobiec. Jedną możliwością jest obsadzenie słupków dopiero po tygodniu. Dopiero wtedy wlać do niego ciepły lepik. Drugą z możliwości jest zastosowanie zużytego przepalonego oleju silnikowego. Nie ważne na które z rozwiązań się zdecydujemy, na pewno będziemy mieli pewność, że substancje te z pewnością będą zapobiegać rdzewieniu od środka. Można również zakupić słupki z gotowa nasadką. Jest ona stosunkowo ciasno nałożona na profil słupa. Służy ona nie tylko estetyce, ale przede wszystkim chroni słupek przed dostawaniem się do niego wód opadowych. Warto jest również wiedzieć, że słupki takie są cenowo wyższe niże te zwykłe metalowe. Abyśmy długo cieszyli się ogrodzeniem słupki muszą być dobrze postawione i zabezpieczone. Będzie wtedy doskonałe wyglądać i dawać zamierzony efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here