Lampy wiszące do salonu – zadbaj och odpowiednie rozmieszczenie

0
710
Lampy wiszące do salonu

Salon jest w pewnym sensie dumą gospodarza lub gospodyni domowej. Bowiem właśnie to pomieszczenie najlepiej oddaje charakter właściciela. Podziwiając jego aranżację, możemy dowiedzieć się więcej na temat jego upodobań, a analizując elementy wyposażenia, poznać zwyczaje. Na przykład dekoracje w stylu shabby chic wskazywać będą na romantyka, a duży stół biesiadny w centrum pomieszczenia zasugerują, że w danym domu ceni się rodzinne wartości. Przemyślany wystrój oraz umiejętne umiejscowienie wszystkich elementów wyposażenia jest również swego rodzaju sprawdzianem dla zdolności gospodarowania przestrzenią. Jeśli chcemy pozytywnie zdać ten test, nie powinniśmy pomijać kwestii odpowiedniego oświetlenia. Lampy wiszące do salonu z pewnością pomogą uczynić pomieszczenie bardziej funkcjonalnym. Warto dowiedzieć się, jakie mamy opcje, jeśli chodzi o ich rozmieszczenie.

Lampy wiszące do salonu – pojedyncza lampa

Jeśli nasz salon jest stosunkowo niewielki, nie potrzebujemy w nim zbyt wielu źródeł światła. Jedna lampa wisząca do salonu może całkiem dobrze się sprawdzić w takiej sytuacji. Zbyt wiele zwisających z sufitu kloszy, mogłoby dać przytłaczający efekt, zatem w takim wypadku wystarczy nam oświetlenie główne, któremu możemy zapewnić drobne wsparcie systemem kinkietów. Oświetlenie uzupełniające może być używane zamiennie z głównym źródłem światła, zależnie od tego, jaki nastrój chcemy wykreować w pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, aby nie wybierać lamp wiszących z zbyt wąskim kloszem do salonu, w którym mają być jedynym elementem oświetlenia. Warto się upewnić, że światło będzie rozchodzić się równomiernie po całym pokoju.

Lampy wiszące do salonu – a może jednak żyrandol?

Żyrandole to efektowne lampy wiszące do salonu, które świetnie się odnajdują w niektórych wnętrzach. Charakteryzuje je obecność kilku punktów świetlnych, co sprawia, że w przestronnych pomieszczeniach są one świetlnym rozwiązaniem. Co więcej, różnorodność poszczególnych modeli jest bardzo duża, więc wcale nie trzeba wybierać masywnego żyrandola przypominającego kandelabr. Wiele podobnych lamp ma lekką konstrukcję i jest zaprojektowana w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Niemniej jednak żyrandol nie sprawdzi się w zbyt skromnych wnętrzach, gdzie jego obecność będzie raczej kłuła w oczy, zamiast zachwycać.

Lampy wiszące do salonu – kilka lamp wiszących

Decydując się na lampy wiszące do naszego salonu, powinniśmy pomyśleć o ich odpowiednim rozmieszczeniu. Gdzie jest dobre miejsce na zawieszenie lampy? Zanim zdecydujemy, powinniśmy się zastanowić, jakie są nasze potrzeby. Dobre oświetlenie z pewnością przyda się nad kanapą czy fotelem, w którym czytamy albo nad stołem, na którym serwujemy przekąski. Jeżeli chcemy jednak powiesić kilka lamp obok siebie w rządku, co również może dać ciekawy efekt estetyczny, musimy upewnić się, że będą do siebie pasowały. Dobrą opcją jest także zakupienie kilku lamp na jednej listwie. Podobne modele można znaleźć tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/10-lampy-wiszace-do-salonu-jadalni. Pamiętajmy, żeby wybrane przez nas lampy zgrywały się również z wystrojem wnętrza. Duża dostępność różnorodnych projektów powinna jednak ułatwić rozprawienie się z tym problemem.

Lampy wiszące do salonu – co zamiast nich?

Niestety nie zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na zamontowanie lamp wiszących do salonu, chociażby ze względu na niski sufit. W takiej sytuacji możemy poszukać zastępnika w postaci plafonu. Tego typu płaskiej lampy nie trzeba jednak traktować jako nagrody pocieszenia. Na szczęście dzisiaj także plafony występują w wielu ciekawych formach i potrafią bardzo dobrze się prezentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here