Jakie śruby są najczęściej wybierane?

0
1193
Jakie śruby są najczęściej wybierane

Dawniej nie było aż tak sporego wyboru, jak ma to miejsce obecnie. Dzisiaj Klienci, którzy chcą kupić porządne śruby, mogą zdecydować się na rozmaite sklepy online albo stacjonarne z tym asortymentem. Co jest do wyboru? Okazuje się, że osoby zainteresowane tym tematem mogą zdecydować się na sporo opcji.

Śruby z łbem sześciokątnym

Bardzo popularne są na przykład śruby z łbem sześciokątnym. Chcesz zdecydować się na takie właśnie elementy złączne? Możesz postawić na przykład na śruby sześciokątne z pełnym gwintem (spełniają one normy DIN 933/ISO 4017/PN 82105). Co je dokładnie charakteryzuje? Popularność takich produktów nie jest przypadkowa. Mają one metryczny rodzaj gwintu, a na dodatek występują w kilku rożnych klasach własności. Dobrej jakości elementy złączne są realizowane z porządnych materiałów (to zaś między innymi stal nierdzewna, stal węglowa, mosiądz, czy poliamid). Na skutek tego są wyjątkowo wytrzymałe i wszechstronne pod względem zastosowania. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Odpowiedniej klasy śruby tego typu są bardzo pieczołowicie zabezpieczane przed korozją. Dzięki temu mogą być z powodzeniem stosowane na przykład w rozmaitych maszynach czy konstrukcjach; lokalizowanych na zewnątrz.

Jakie inne śruby z łbem sześciokątnym są do wyboru w porządnych sklepach z tym asortymentem? Bez przeszkód można na przykład zdecydować się na śruby sześciokątne z niepełnym gwintem, śruby drobnozwojne (z pełnym albo niepełnym gwintem), śruby HV do połączeń sprężanych, czy śruby SB – wykorzystywane do realizowania połączeń niesprężanych itp.

Zobacz także: http://www.rzeczyrozne.pl/sruby-szesciokatne-z-pelnym-gwintem-istotne-informacje/

Śruby z gniazdem sześciokątnym

Inną kategorię stanowią śruby z gniazdem sześciokątnym. Co jest do wyboru właśnie w tej konkretnej grupie? To między innymi elementy złączne imbusowe. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na śruby z łbem stożkowym albo z łbem kulistym. Ponadto w ofercie znajdują się również śruby z obniżonym łbem albo specjalne elementy złączne z kołnierzem ząbkowanym typu (RAPP – SN 88912).

Cały czas nie udało Ci znaleźć czegoś w 100% optymalnego? W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty firmy STALMUT (działającej w branży już od 1991 roku). Ten podmiot oferuje bowiem inne elementy złączne, które nie są zaliczane do wyżej wymienionych kategorii. To na przykład śruby oczkowe, kciukowe, wieńcowe, dociskowe, fundamentowe itp. Opcji naprawdę nie brakuje. Zawsze istnieje też jeszcze inna alternatywa. Chodzi o to, ze śruby mogą być – bardzo dokładnie – wykonane po prostu na indywidualne zamówienie danego Klienta.

Pełny asortyment śrub znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here