Jakie grzejniki dekoracyjne wybrać do domu?

0
1750
Jakie grzejniki dekoracyjne wybrać do domu?

Zakup grzejników to bardzo ważna decyzja. Okazuje się jednak, że ma ona nie tylko walory grzewcze, ale i dekoracyjne. Jak więc wybrać grzejniki, które skutecznie połączą przyjemne z pożytecznym?

Czym są grzejniki dekoracyjne?

Często zdarza się, że układ pomieszczeń sprawia, że musimy zamontować grzejnik w bardzo widocznym miejscu. Decyzja ta wynika często z braku okna w danym miejscu lub jego wielkości, która uniemożliwia montaż tuż pod nim. Jeśli więc mamy zamontować grzejnik w widocznym miejscu, to musimy uwzględnić także jego walor dekoracyjny. Dlatego producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i wraz z projektantami przygotowali produkty, które nie tylko dają ciepło, ale także cieszą oko mieszkańców i ich gości. Grzejniki dekoracyjne przyjmują rozmaite kształty i rozmiary. To sprawia, że możemy je dopasować praktycznie do każdego stylu. Do wyboru mamy co najmniej pięć różnych kształtów. Najbardziej standardowy jest grzejnik poziomy, który występuje w wielu modyfikacjach. Polacy chętnie sięgają po urządzenia płytowe, których moc jest zależna od liczby płyt. W ofercie producentów znajdziemy też te przypominające ścianę ceglaną, struny gitary, czy gitarę. Najbardziej wymagający mogą też samodzielnie zaprojektować grzejnik u producenta. Wszystko bowiem jest robione z myślą o idealnym dopasowaniu urządzenia do wnętrza. Grzejniki dekoracyjne występują też w wersji pionowej, która pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie. Dzięki wielu rozmiarom możemy je zamontować w dowolnym miejscu. Grzejniki dekoracyjne łukowe z kolei zostały przygotowane z myślą o ścianach łukowych. Urządzenia stojące natomiast są montowane do podłogi, co sprawia, że możemy je także zastosować jako ściankę działową. W ten sposób bez problemu oddzielimy dwa fragmenty pomieszczenia.

Z jakiego materiału wykonuje się grzejniki dekoracyjne?

Funkcjonalność grzejnika zależy także od materiału, z którego jest wykonany. Najczęściej produkuje się grzejniki dekoracyjne stalowe. Tego typu urządzenie cechuje się dobrą wytrzymałością mechaniczną. Stal bowiem szybko się nagrzewa, a ciepło jest oddawane równomiernie. Łatwo też sterować ich pracą, gdyż nie potrzebują do niej dużych ilości wody. Jeśli go wyłączymy, to stygnie on powoli, co jest kolejną zaletą. Sprawdź tutaj grzejniki dekoracyjne oferowane przez jednego z producentów https://imers.pl/oferta/grzejniki-dekoracyjne/. Na rynku znajdziemy także urządzenia aluminiowe, miedziane, czy szklane. Pierwsze z nich poleca się do łazienki, ze względu na ich odporność na wilgoć. Grzejniki dekoracyjne miedziane sprawdzą się do instalacji niskotemperaturowej. Szklane natomiast są doskonałym rozwiązaniem do nowoczesnych salonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here