Jak wyciszyć mieszkanie w bloku?

0
3100
Jak wyciszyć mieszkanie w bloku?

Własne mieszkanie oznacza w pewnym sensie bezpieczną przystań i azyl, w którym zawsze czujemy się bezpieczni i gdzie możemy w pełni odpocząć. Problem pojawia się wówczas, kiedy zjawiają się zbyt głośni sąsiedzi. Co wtedy? Całe szczęście istnieje mnóstwo dobrych i skutecznych sposobów na wyciszenie mieszkania w bloku.

Codzienne kłótnie małżeńskie, nieustający płacz małego dziecka czy też głośne słuchanie muzyki docierające zza sąsiedniej ściany to odgłosy, które mogą spędzić sen z powiek nawet największego śpiocha. Warto zatem wiedzieć jak skutecznie wyciszyć mieszkanie.

Co to oznacza?

Szukając metod na wyciszenie mieszkania, warto rozważyć dwa jego aspekty – wygłuszenie i wytłumienie. Wygłuszenie to innymi słowy odizolowanie pomieszczenia od dźwięków słyszalnych z zewnątrz. Z kolei wytłumienie w pewnym sensie opanowuje dźwięk, który rozchodzi się po pomieszczeniu.

Jak wygłuszyć mieszkanie?

Pierwszy sposób to wykorzystanie tzw. mat akustycznych. Dzięki nim można z łatwością wyciszyć mieszkanie, a co więcej są one niezwykle proste w montażu. Wystarczy jedynie zakupić gotowe maty na ścianę bądź też na podłogę i właściwie je położyć. Jedyną wadą tego rozwiązania jest stosunkowo wysoka cena.

Inną metodą jest montaż ekranów akustycznych. Choć produkt ten zalicza się do niewymagających dużych nakładów finansowych, to niestety samo kładzenie takich ekranów potrafi być dość zwodnicze i problematyczne. Nie da się ich zamontować na zewnątrz pomieszczenia, a trzeba to zrobić w ścianie, co z kolei oznacza znacznie więcej pracy i ogromny bałagan. Decydując się jednak na ekrany, warto pamiętać o dobraniu odpowiedniego materiału.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Warto pamiętać, że podstawą obu metod jest staranny montaż. Izolacja położona bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, niestety może okazać się niefunkcjonalna.

Istnieje bardzo wiele skutecznych metod na pozbycie się nieznośnych dźwięków zza ściany. Warto się zatem dostosować do powyższych rad i tym samym zyskać spokój i możliwość odprężenia po całym męczącym dniu w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here