Elegancka konsola w trzech odsłonach

0
1340
konsola

Konsole należą do tego rodzaju mebli, które pasują w zasadzie do każdego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Konsola bywa nazywana również toaletką. Jest to mebel, który składa się zazwyczaj z dość wąskiego blatu oraz nóżek. Przy czym należy zauważyć, że występuje w wielu odsłonach. Może być zrobiona z drewna, z metalu, szkła lub mieszaniny tych materiałów. Może pasować zarówno do pomieszczeń urządzonych w sposób tradycyjny, jak i nowoczesny. W sprzedaży występują konsole o industrialnym charakterze, jak i tym bardziej glamour. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Co istotne, zastosowanie konsoli jest stosunkowo szerokie. Tego typu szafka sprawdzi się w sypialni, przedpokoju, jak i salonie.

Konsola w sypialni

Konsola w pokoju, w którym śpimy, może pełnić funkcję toaletki, na której przechowujemy różnego rodzaju akcesoria kosmetyczne. Tego rodzaju toaletka to dobre miejsce dla kosmetyków do makijażu, demakijażu, perfum, szczotek do włosów czy lusterka. Jeśli posiadamy biżuterię, to konsola pomoże ją wyeksponować lub jeśli posiada szufladkę to ukryć. W przypadku gdy mebel ten ma służyć jako miejsce do codziennych rytuałów kosmetycznych, warto dobrać wygodne i gustownie wyglądające krzesło, fotel lub pufę.

Osobom, które przykładają szczególną uwagę do wystroju sypialni, spodobają się eleganckie i funkcjonalne konsole glamour. Konsole tego typu są wykonane z wysokogatunkowych materiałów z dominacją szkła i metalu. Ich nietuzinkowy i luksusowy wygląd potrafi wprowadzić nas po przebudzeniu w dobry nastrój. Przykładem konsoli w stylu glamour jest konsola z lustrzanym blatem stojąca na nogach z polerowanej stali nierdzewnej. Oprócz efektownego blatu posiada szuflady z kryształowymi gałkami.

Konsola w przedpokoju

Konsola sprawdza się świetnie również w przedpokoju lub holu. Może być jedynie elementem wystroju, jak również pełnić funkcję miejsca, na które po przyjściu do domu odkładamy klucze, dokumenty lub telefon. Konsola posiadająca szufladki będzie idealna do składowania drobnych rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką typu okulary przeciwsłoneczne czy składana parasolka.

Konsola postawiona w reprezentacyjnym miejscu przedpokoju może witać gości swoim atrakcyjnym wyglądem. Jeśli dodatkowo postawimy na niej kwiaty, to uzyskamy w pomieszczeniu efekt świeżości i elegancji.

Konsola w salonie

Zakup konsoli do salonu również może okazać się znakomitym rozwiązaniem. Szczególnie atrakcyjnie wygląda jako szafka, na której stawia się telewizor, jak również rodzaj regału, który wypełnia przestrzeń pod telewizorem zawieszonym na ścianie.

W dobrym guście jest stosowanie konsoli jako miejsca, na którym ustawiamy wszelkiego rodzaju bibeloty, kwiaty, lampy lub ramki ze zdjęciami. W zasadzie każda konsola wygląda znakomicie, gdy postawimy ją pod lustrem lub obrazem.

Na wygląd i trwałość konsoli istotny wpływ ma materiał i sposób wykonania mebla. Jeśli zatem zależy nam na tym, aby konsola w salonie przykuwała wzrok odwiedzających nas gości, to wybierzmy taką, która pochodzi od sprawdzonego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here