Czym jest ciepły parapet i czy warto w niego zainwestować?

0
670
ciepły parapet

Budując dom, zawsze staramy się wyposażyć go w takie elementy konstrukcyjne, aby sprawdzał się jak najlepiej o każdej porze roku i nie pociągał za sobą konieczności płacenia bardzo wysokich rachunków. Jedną z technologii, która ma nam to umożliwić, są ciepłe parapety. Poznaj je bliżej i sprawdź, czy rzeczywiście zasługują na twoją uwagę.

Ogrzewanie domu, czyli ogromne koszty

Ogrzewanie domu to zawsze spore koszty dla rodziny, która w nim zamieszkuje. Wynika to z wielu faktów: zarówno z tego, że optymalna temperatura często znacząco różni się od tej, jaka panuje na zewnątrz, jak i z tego, że stale rosną koszty energii. To ostatnie zjawisko jest związane przede wszystkim z tym, że stale zmniejszają się nieodnawialne zasoby i konieczne jest poszukiwanie alternatywnych – odnawialnych – źródeł energii. W związku z tym niezbędne jest też tworzenie nowych instalacji.

Niemniej istotne jest oczywiście budownictwo energooszczędne, które ułatwia utrzymywanie prawidłowej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Budownictwo energooszczędne czy wręcz pasywne wiąże się jednak z zastosowaniem wielu technologii, które ograniczą uciekanie ciepła na zewnątrz i wnikanie zimna do środka. Wśród nich znajdują się między innymi ciepłe parapety, które pomagają w ograniczaniu strat w jednym z najbardziej wrażliwych miejsc – na łączeniu ściany i stolarki okiennej.

Czym jest ciepły parapet?

Określenie ciepły parapet odnosi się do specjalnie przygotowanego profilu podokiennego, który został wyprodukowany z materiałów izolacyjnych, przede wszystkim z najwyższej jakości styropianu. Dzięki temu posiada doskonałe właściwości cieplne, a dodatkowo odznacza się innymi zaletami, takimi jak wysoka odporność na ogień, brak samozapłonu i zdolność do samodzielnego gaśnięcia.

Ciepły parapet stanowi podporę stolarki w domu. Jest wytrzymały, chroni przed wiatrem i wodą, a zatem wszystkimi czynnikami, które są szkodliwe we wnętrzach. Pomaga w utrzymaniu domu suchego, bezpiecznego i ciepłego, co przekłada się na jego szerokie zastosowanie.

Czy warto decydować się na ciepły parapet?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Jeśli tylko zależy ci na ciepłym, bezpiecznym domu bez niepotrzebnych luk i szpar, przez które uciekałoby ciepło, powinieneś zdecydować się właśnie na niego. Służy on jako doskonała warstwa izolacyjna i zabezpiecza najbardziej newralgiczne miejsca.

Dzięki temu, że posiada właściwości opóźniania zapłonu, może też zabezpieczyć dom przed innymi zagrożeniami. Jest w dodatku wykonany w sposób jak najbardziej odpowiedni dla środowiska, przy wykorzystaniu nowoczesnych dodatków, które mu nie szkodzą. Kompleksowo poprawia parametry domu, a także eliminuje zjawisko oszraniania szyb w dolnej części czy też eliminuje nieprzyjemny chłód, który może bić od okna. Dodatkowo zmniejsza podatność mieszkania na inwazję pleśni i grzybów.

Wszystkie te zalety z pewnością przekonają cię do tego, że naprawdę warto w niego zainwestować. Pomoże utrzymać dom w należytym stanie przez wiele lat i podniesie jego wartość, co będziesz mógł wykorzystać przy ewentualnej sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here