Zakup nieruchomości – jakie warunki?

0
1831
Zakup nieruchomości - jakie

Dysponując nadmiarem gotówki, warto rozważyć zakup nieruchomości. Może to być świetna lokata kapitału. Nieruchomość można wynająć, sprzedać z zyskiem w przyszłości, zamieszkać w niej lub potraktować ją jako bazę relaksową z dala od miejskiego zgiełku. Jeśli dodatkowo jest umiejscowiona w przepięknych okolicznościach przyrody, na przykład w słonecznej Hiszpanii — wtedy może stać się atrakcyjną nadmorską odskocznią od codzienności na czas urlopu.

Formalności dotyczące zakupu

Zakup nieruchomości w Hiszpanii jest obwarowany porównywalną ilością formalności jak nabycie lokalu w Polsce. Zaciągnięcie kredytu na ten cel również nie przysparza zbyt wielu problemów. Pomimo stosunkowo prostej procedury, warto rozejrzeć się jednak za agencją nieruchomości znającą lokalne realia, która pomoże krok po kroku uporać się z dokumentacją i kwestiami formalnymi. Do warunków, które należy spełnić, kupując nieruchomość w Hiszpanii, zaliczamy:

  • posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu,
  • aktywne konto otwarte w dowolnym hiszpańskim banku,
  • uzyskanie numeru NIE (Número de Identidad de Extranjero).

Dlaczego właśnie Hiszpania?

Od 2014 roku, czyli odkąd Polska weszła w struktury Unii Europejskiej, prawo stało się bardziej przyjazne dla osób chcących zainwestować w zagraniczny rynek nieruchomości. Zmiany umożliwiły Polakom zakup nieruchomości w Hiszpanii, która jest obecnie niezwykle atrakcyjną gospodarczo i turystycznie krainą. Korzystne ceny nieruchomości, doskonała pogoda, piaszczyste plaże i przyjaźni ludzie sprawiają, że bardziej zasobni rodacy coraz częściej rozważają zmianę miejsca zamieszkania, lub zakup letniej rezydencji w Hiszpanii. Jest to niezwykle intratna inwestycja. Po niedawnym głębokim kryzysie gospodarka kraju szybko dochodzi do siebie, co dobrze wróży na przyszłość, przy czym ceny nieruchomości są nadal niezwykle atrakcyjne. Można przyjąć, że jeśli teraz kupimy nieruchomość w Hiszpanii, za jakiś czas będzie warta znacznie więcej, ponieważ ceny nie osiągnęły jeszcze pułapu sprzed kryzysu, a kraj intensywnie się rozwija.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here