Wszystko, czego nie wiesz o blachodachówce

0
1418
Wszystko, czego nie wiesz o blachodachówce

Blachodachówka to coraz popularniejsze poszycie dachowe, które produkuje się ze specjalistycznie pozyskiwanej stali. Taką stal odpowiednio dopasowuje się do projektu blachodachówki, po czym na gotowe moduły zadaszenia nakłada powłoki ochronne lub posypkę. Preparaty te mają za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć pokrycie przed rdzewieniem lub uszkodzeniami mechanicznymi. 

Blachodachówka – poznaj ją bliżej

Z uwagi na to, że jest wykonana ze stali, trudno ją uszkodzić lub w jakikolwiek sposób odkształcić. Dlatego zyskuje coraz większą popularność, jeśli chodzi o zadaszenie budżetowe, ale i dobrej jakości. Blachodachówka może prezentować się naprawdę bogato i elegancko, jeśli wybierzemy odpowiedni wariant ów materiału.

Jednym z przykładów klasycznego i ponadczasowego zadaszenia z blachodachówki jest ten z wykorzystaniem blachy modułowej karpiówki. Idealne, gdy trzeba położyć nowy dach na budynku historycznym lub zabytkowym. Świetny, gdy budujemy dom i chcemy, by był on zaprojektowany i wykonany w myśl stylu rustykalnego. Jak więc widać, wszystkie cechy blachodachówki wskazują na to, że jest to rozwiązanie szyte na miarę klientów o rożnych gustach i wymaganiach.

Najważniejsze zalety blachodachówki

Materiał, z jakiego powstaje blachodachówka, to stal nierdzewna, więc jest ona odporna na wszystkie rodzaje uszkodzeń mechanicznych lub atmosferycznych. Poza tym blachodachówka słynie również z tego, że nie odkształca się i w takiej samej formie, w jakiej została zamontowana, pozostaje kilkanaście lat. Jak więc widać, wybierając poszycie dachowe z tego materiału, zapewniamy sobie nie tylko budżetowy, ale i trwały oraz elegancki dach. Styl i wykończenie blachodachówki są porównywalne z dachówką ceramiczną. Z tym, że blachodachówka jest jej tańszą, ale i doskonałą imitacją.

Zamienniki i odpowiedniki

Temat dachów z blachy nadal jest mało popularny. To szkoda, ponieważ tego typu nowoczesne pokrycia okazują się być nierzadko lepszymi i odporniejszymi od tych, które tradycyjnie wykorzystujemy od lat. Idealnym przykładem takich tendencji jest blacha trapezowa. Często pomijana w czasie wyboru zadaszenia na dom, mimo tego, że ma wiele zalet, jest wytrzymała i nowoczesna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here