Nowoczesna pergola tarasowa – co musisz o niej wiedzieć?

0
120
pergola

Wyobraź sobie duży stół i solidne krzesła wokół. Wszystko w plenerowej scenerii. W dodatku bez wpływu mocnych promieni słonecznych, deszczu czy wiatru. Niemożliwe? A jednak!

Na takie spotkania w plenerze pozwala konstrukcja, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych. Mowa o pergoli tarasowej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, nie przerywaj czytania. Poniżej znajdziesz znacznie więcej szczegółów.

Pergola tarasowa – co musisz o niej wiedzieć?

Pergola tarasowa skutecznie łączy estetykę i funkcjonalność. Mówimy bowiem o konstrukcji, którą da się przyozdobić bluszczem, różą czy innymi odmianami roślin pnących, a nawet przymocować do niej duże donice i zasadzić w nich zupełnie inne kwiaty.

To również solidna konstrukcja, pod którą da się schronić podczas opadów deszczu, silnego wiatru albo oślepiających promieni słonecznych. Wszystko dzięki rozwiązaniom, które da się tu zastosować. Mowa przede wszystkim o roletach i przeszkleniach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by całość wyposażyć na przykład w… rozsuwany dach.

Przeczytaj także: https://www.dziewczynazjednymokiem.pl/nowoczesna-pergola-tarasowa-co-musisz-o-niej-wiedziec/

Pergola tarasowa – czym się charakteryzuje?

Pergola tarasowa może bezpośrednio przylegać do domu jednorodzinnego – zwykle jedną albo dwiema swoimi bocznymi powierzchniami. W ten sposób stanowi naturalne przedłużenie tego, co jest w środku (zazwyczaj salonu, dzieląc strefę odpoczynku na wewnętrzną i zewnętrzną). Tu jednak trzeba zauważyć, że wspomnianą konstrukcję da się zamontować również w ogrodzie, kilka metrów od domu. Wówczas stanowi ona zupełnie odrębny obiekt.

W jaki sposób można wykorzystać pergolę tarasową?

Pergolę tarasową da się wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jedynymi ograniczeniami są: wyposażenie, metraż oraz… wyobraźnia właściciela nieruchomości. To świetna przestrzeń do rodzinnych spotkań i wspólnego spożywania posiłków. To również doskonałe miejsce do organizacji okolicznościowych imprez, grillowania, nauki czy zdalnej pracy. Widzisz? To przestrzeń, która daje duże pole do popisu i może być różnorodnie zagospodarowana.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producentem pergol tarasowych (surma.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here