Najpopularniejsze style aranżacji salonu

0
925
Meble do salonu

Salon jest wizytówką naszego domu, to w tym miejscu przyjmujemy gości, spędzamy najwięcej czasu. Warto więc, aby aranżacja tego pomieszczenia była przemyślana i odpowiadała naszym preferencjom. Tylko w komfortowej i dobrze wyposażonej przestrzeni będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć. Meble do salonu można powinny cechować się dużo trwałością, funkcjonalnością i ładnym designem. W tekście przedstawione zostaną najbardziej popularne style wnętrz, które możemy z powodzeniem wprowadzić do naszego salonu.

Styl minimalistyczny

Mebli do salonu w tym stylu jest bardzo dużo na rynku. Charakteryzują się one prostotą i wielofunkcyjnością – stoły można rozłożyć i przyjąć więcej gości, kanapy posiadają schowki, a regały i komody mają dużo szuflad. Meble do salonu w minimalistycznym stylu sprawiają, że pomieszczenie staje się przestronne – głównie dlatego, ze wyposażenie ma jasne barwy i znajduje się w nim niewiele dodatków. Meble mają geometryczną formę i jednolitą fakturę. Nie znajdziemy w tym stylu błysku i materiałów z fakturą.

Styl loftowy

Inaczej ten styl nazywa się industrialnym. Pochodzi on ze Stanów Zjednoczonych i powstał w połowie XX wieku, w momencie, gdy ludzie potrzebowali tanich wyposażeń i mieszkań. Pierwsze lofty znajdowały się w miejscach dawnych fabryk – do teraz jest to jedna z cech wyróżniających ten styl, ponieważ obecnie ten lofty wprowadza się do otwartych pomieszczeń, bez drzwi wewnętrznych i z dużą liczbą wysokich okien. Meble do salonu w stylu industrialnym są tworzone ze stali oraz drewna i często są postarzane. Styl na pierwszy rzut oka może wydawać się dość chaotyczny, ponieważ obok eleganckiej szafy zazwyczaj stoi regał zrobiony ze stali lub palet. Te skrajne elementy łącza jednak kolory i dodatki, które bardzo często są ciemne i spajają całość.

Styl glamour

Ten styl jest trudny do wypracowania, ponieważ bardzo łatwo pomieszczenie może stać się przaśne i kiczowate. Należy wyważyć ilość złotych, błyszczących i bogato zdobionych elementów. Meblem do salonu, który jest charakterystyczny dla tego stylu, jest kanapa w dużym rozmiarze. Najczęściej jest to narożnik w ciemnym kolorze (np. butelkowej zieleni lub granatu), który jest tapicerowany lub pikowany oraz pokryty aksamitnym materiałem. Meble bardzo często mają lustrzane fronty i wykończone są na wysoki połysk. Dodatki stylem nawiązują do retro – są pięknie zdobione, mają kryształy i wyglądają jak dzieła sztuki. Ważnym elementem wystroju są cięte kwiaty w wielkich wazonach.

Wybierz styl odpowiedni dla ciebie

Tworząc salon, musimy podjąć decyzję, w jakim stylu on będzie wyposażony. Pokój dzienny musi się także wpasować wyglądem do całego mieszkania lub domu. Osoby, które lubią mocne kolory, duże formy i zdobienia powinny świetnie odnaleźć się w stylu glamour. Styl minimalistyczny będzie idealny dla osób ceniących prostotę, jasną kolorystykę oraz przestronność. Meble do salonu w stylu loftowym będą odpowiednie dla ludzi o artystycznym zacięciu, którzy lubią aranżować elementy teoretycznie do siebie niepasujące i nadawać pomieszczeniom bardzo indywidualny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here