Meble do salonu w stylu industrialnym — co je wyróżnia?

0
505
Meble do salonu w stylu industrialnym

Styl industrialny należy do najpopularniejszych trendów współczesnej branży aranżacji wnętrz. Ważnym elementem wystroju salonów inspirowanych wyglądem dawnych fabryk są oczywiście meble. To właśnie one często nadają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat, który zdobył tak ogromne grono fanów na całym świecie. Sprawdź, jakie są charakterystyczne cechy mebli do salonu w stylu industrialnym.

Minimalistyczny design

Jedną z najważniejszych cech mebli w stylu industrialnym jest minimalizm. Ich design jest wręcz surowy, co daje naprawdę intrygujący efekt. Jest też bez wątpienia ciekawą alternatywą dla wyposażenia w klasycznym stylu, w którym mile widziane są fikuśne zdobienia i odrobina przepychu. W praktyce oznacza to, że np. stoliki kawowe małe mają proste nogi zamiast wygiętych form, które można spotkać w stylu glamour. Dzięki minimalistycznemu designowi mebli salon w stylu industrialnym daje wyjątkowe wrażenie harmonii i uporządkowania.

Funkcjonalność

Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością również ze względu na swój funkcjonalny charakter. Meble są praktyczne i ich głównym zadaniem jest po prostu spełnianie swoich podstawowych funkcji. Kanapa jest zatem przede wszystkim wygodna i ma szereg udogodnień stworzonych z myślą o wysokiej jakości odpoczynku. Z kolei stolik kawowy ma przestronny blat, a dodatkowo mogą pojawić się przydatne półki i szuflady. W przypadku industrialnych mebli można niemal mieć pewność, że nie będą jedynie zagracać salonu i rzeczywiście zwiększą komfort korzystania z pomieszczenia.

Oryginalność

Choć wyposażenie do salonu w stylu industrialnym jest przede wszystkim funkcjonalne i minimalistyczne, to nie można odmówić mu też oryginalności. W tym przypadku niebanalność mebli nie polega jednak na ich dekoracyjności, a raczej na zabawie formą i geometrycznymi kształtami. Przykładowo nogi stolików mogą być nałożonymi na siebie bryłami czy też opierać się na ramach znajdujących się tylko po dwóch bokach mebla.  Mile widziany jest też futurystyczny design, który intryguje i nie daje o sobie zapomnieć.

Niebanalne surowce

W stylu industrialnym można pozwolić sobie również na eksperymenty w zakresie doboru surowców. Najlepiej sprawdzą się oczywiście materiały, które kojarzą się z wystrojem fabryk, czyli beton, drewno, metal i cegła. Niekiedy można też sięgnąć po plastik. W ofercie sklepu online BR7 można znaleźć przykładowo stoliki kawowe, których betonowym blatom towarzyszą stalowe nogi w białym kolorze. Ciekawy efekt zapewnia też betonowa powierzchnia z efektem rdzy.

Stonowane kolory

Choć salon w stylu industrialnym jest dość wyrazisty, to jednak najczęściej można spotkać w nim dość stonowane kolory. Najpopularniejszą opcją są obecnie modne szarości, które w piękny sposób podkreślają dość surowy charakter pomieszczenia. Ponadto można bez sięgnąć po czerń, granat i ceglaną czerwień. Mile widziane są też białe akcenty, zgniła zieleń, a także różne odcienie stonowanego brązu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here