Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

0
2088
Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości cieszą się coraz większą popularnością. Przyczyna się do tego bezpieczeństwo oraz zysk wyższy niż na lokatach bankowych. Wiele osób chciałoby zacząć działać na tym rynku, ale dręczy je pytanie jak zacząć inwestować w nieruchomości. Oto kilka ważnych podpowiedzi, które pomogą zrobić ten pierwszy krok.

Nie musisz mieć gotówki

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że inwestowanie w nieruchomości to „zabawa” dla bogatych mających wolną gotówkę, którą mogą zainwestować. Nie jest to jednak zgodne z prawdą, bo można zacząć swoją przygodę z nieruchomościami już wtedy, gdy mamy co najmniej 20% wartości przyszłej nieruchomości. Resztę środków można zorganizować zaciągając kredyt hipoteczny, co przy aktualnym niskim poziomie stóp procentowych jest bardzo opłacalne.

Dzięki temu mając zaledwie 50 tys. złotych możemy kupić mieszkanie za 250 tys. i dzięki temu możemy od razu zacząć czerpać zyski z nieruchomości o wartości 5 krotnie przekraczającej nasz wkład własny. Pamiętajmy przy tym, że kredyt hipoteczny to najtańszy sposób pozyskiwania kapitału obcego, który umożliwia nam skorzystanie z dźwigni finansowej.

Masz szeroki wybór

Zastanawiając się nad rozpoczęciem drogi inwestora w nieruchomości czasem można poczuć się nieco przytłoczonym. Bardzo szeroki jest bowiem wybór możliwości, jakie mamy przed sobą. Możemy wybrać nie tylko rodzaj nieruchomości, a więc zdecydować czy będą to mieszkania, domy, działki czy lokale komercyjne. Możemy również wybrać sposób, w jaki chcemy prowadzić inwestycje, a więc czy będziemy kupować mieszkania lub lokale na wynajem, by budować portfel przynoszący dochód pasywny, czy interesuje nas kupowanie mieszkań na flip lub działek rolnych, a następnie ich przekształcanie na budowlane i sprzedaż z zyskiem.

Poznaj rynek

Zastanawiając się nad tym, jaki model inwestowania wybrać, musisz poznać rynek, na którym chcesz działać. Początkującym inwestorom radzimy wybierać znane okolice i skupić się na jednym rodzaju nieruchomości. Jeśli mieszkasz w mieście, to zacznij się rozglądać po swojej okolicy. Zobacz, jakie mieszkania są tutaj dostępne, jakie są ceny i czy jest popyt raczej na zakup czy też wynajem. Im lepiej poznasz lokalne warunki rynkowe, tym lepiej będziesz umiał rozpoznać nieruchomość, która jest warta zakupu.

Jeśli mieszkasz poza miastem i w Twojej okolicy sporo jest działek rolnych, ale widać rosnące zainteresowanie zamieszkaniem w tym rejonie, to warto rozważyć zakup działki rolnej, by po przekształceniu na budowlaną sprzedać ją ze sporym zyskiem.

nieruchomości

Skorzystaj z pomocy

Idealnie by było, gdybyś przed zakupem nieruchomości pod inwestycję znał już lokalne warunki rynkowe. Na to jednak potrzeba czasu i z pewnością nie zawsze łatwo jest go zorganizować. Jeśli nie masz go zbyt wiele, to z pomocą przyjdzie Ci agencja nieruchomości Warszawa i inne duże miasta to miejsca, w których bez trudu można znaleźć dobrego pośrednika. Dzięki jego znajomości lokalnych

warunków rynkowych możesz liczyć na wsparcie przy wyborze oferty najlepiej dopasowanej do Twoich możliwości finansowych i przeznaczenia mieszkania.

Pośrednicy pomogą Ci znaleźć okazję, która świetnie nada się jako mieszkanie na flip lub wyszukają idealny lokal na mieszkanie na wynajem. Nie do przecenienia jest również fakt, że agencja nieruchomości odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z zakupem oraz pomoże Ci przejść przez wszystkie formalności i dotrzeć do momentu, w którym Twoja pierwsza inwestycja stanie się faktem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here