Gdzie możemy zaopatrzyć się w specjalistyczne meble medyczne?

0
1565

Meble wykorzystywane w przychodniach oraz szpitalach muszą spełniać szereg wymogów prawnych. Wbrew pozorom, dostępność takich mebli jest jednak całkiem spora. Wystarczy jedynie znać miejsce, w którym możemy liczyć na szeroki asortyment tego typu produktów. Czym charakteryzują się meble medyczne? Gdzie możemy zaopatrzyć się w tego typu produkty?

Mobilne szafki wykorzystywane w szpitalach

Praca z pacjentami wymaga dużej mobilności. Wyróżniamy specjalistyczne wózki medyczne, które mogą zostać wykorzystane przy obchodzie oddziału, jak również w sytuacjach nagłych. Do dyspozycji klientów pozostają wózki reanimacyjne, zabiegowe, opatrunkowe oraz anestezjologiczne. Czym charakteryzują się metalowe wózki medyczne?

Posiadają metalowy blat wyposażony zgodnie z zastosowaniem danego wózka. Wyróżniamy także wózki wielofunkcyjne zapewniające kompatybilność z większą grupą przyrządów medycznych. Pod blatem znajdują się metalowe szuflady z narzędziami, lekami oraz opatrunkami. Są odpowiednio zabezpieczone przed samoistnym otwieraniem. Można je również zamknąć na kluczyk, co stanowi ważny wymóg prawny. Wózki medyczne są również wyposażone w wygodne kółka, dzięki czemu, szafkę można błyskawicznie dostarczyć w docelowe miejsce.

Wózki medyczne – czym kierować się przy ich wyborze?

Podstawowym kryterium jest oczywiście specjalistyczne zastosowanie wózka. Do naszej dyspozycji pozostają: wózki reanimacyjne, anestezjologiczne, opatrunkowe, zabiegowe oraz do przewozu leków. Niektóre modele są wielofunkcyjne i zapewniają zgodność z większą liczbą urządzeń medycznych.

Ważnym kryterium wyboru jest liczba szuflad oraz ich wielkość. To decyduje o możliwej zawartości. Nieco innych przegródek wymaga wózek na leki w porównaniu z wózkiem reanimacyjnym. Pamiętajmy, że zgodnie z normami bezpieczeństwa, wszystkie szuflady oraz szafki uchylne w wózku powinny być zamykane na kluczyk.

wozki medyczne

Ostatnim aspektem, który również warto wziąć pod uwagę, jest wygląd danego wózka. Do naszej dyspozycji pozostają meble białe lub szare. To odcienie standardowe typowe dla metalowych mebli. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić specjalne oklejone wózki w różnorodnych kolorach. Takie meble lepiej sprawdzą się na oddziałach pediatrycznych oraz w przychodniach dziecięcych.

Gdzie można kupić specjalistyczne wózki medyczne?

Specjalistyczne meble medyczne możemy bez przeszkód zamówić przez Internet. Warto wybrać czołowego dostawcę, który w swojej ofercie posiada wyłącznie meble od renomowanych producentów. Jeśli chcesz kupić sprawdzone wózki medyczne, znajdziesz je w tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/meble-medyczne/wozki-medyczne/. To jeden z największych dostawców Polski, którego domeną są specjalistyczne meble wykonane z metalu. Są one zgodne ze wszelkimi wymogami bezpieczeństwa oraz higieny pracy. W związku z tym, mogą być bez przeszkód wykorzystane w szpitalach oraz przychodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here