Ceny mieszkań rosną, buduje ich się coraz więcej. Społeczeństwo decyduje się na mieszkania w blokach lub wybudowanie domu jednorodzinnego. Przyjęło się, że ta druga opcja jest znacznie droższa i wybudowanie własnego domu może sporo kosztować. Ale czy na pewno? Dom z keramzytu jest interesującą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa.
Poznajmy koszty budowania domu z keramzytu
Przyjrzyjmy się dokładnie materiałowi, którym jest keramzyt. To lekkie kruszywo budowlane, które wypalane jest z gliny ilastej w temperaturze dochodzącej do 1150 ⁰C. W tym procesie otrzymuje się materiał w kształcie owalnych bądź okrągłych brył o różnorodnych frakcjach.
Jest to materiał niepalny i ze względu na swoje wysokie właściwości izolacyjne i małą nasiąkliwość stosowany jest w budownictwie.
Granulki keramzytu cechują się dobrymi parametrami izolacyjnymi, jeśli chodzi o izolację cieplną oraz akustyczną. Jest to świetny materiał i odporny na czynniki biologiczne, tj.: pleśń, grzyby, owady czy gryzonie.
Ceny budowy domów z keramzytu różnią się w zależności od czynników, które na nie wpływają. Dom prefabrykowany pozwala na ograniczenie kosztów przyszłości. Ceny za metr kwadratowy zależą od rodzaju i bryły budynku, poziomu standardu wykończenia oraz lokalizacja planowanej inwestycji.
Ceny domów prefabrykowanych zaczynają się od 3300 zł /m2. Jest to kwota wyjściowa i ma charakter poglądowy. Całkowity koszt budowy domu z keramzytu może ulec zmianie, m.in. przez zmienne ceny materiałów budowlanych potrzebnych do wybudowania inwestycji.
Rodzaje budynków z keramzytu
Projekty domów z Keramzytu powinny być realizowane indywidualnie. W dużej mierze zależy od tego cena całej budowy. Keramzyt to z całą pewnością jest materiał, który zapewnia bardzo dobre parametry wytrzymałościowe oraz izolacyjne. Prefabrykowane domy z keramzytu mogą powstać nawet w przeciągu 8 tygodni! Składa się na to rozpoczęcie prac z przygotowaniem działki, montaż konstrukcji budynku, konstrukcja dachu, montaż okien i drzwi prace instalatorskie oraz roboty związane z ociepleniem i elewacją.
Ostateczny czas w dużej mierze zależy od projektu i powierzchni budynku. Gotowe elementy prefabrykowane przyjeżdżają bezpośrednio na plac budowy. Wtedy ekipa budowlana może przystąpić do ich montażu.
Domy z keramzytu to świetna alternatywa dla osób, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne i szukają oszczędności w budowie własnego domu.