Jak wysłać paczkę do Kanady?

0
1015
Jak wysłać paczkę do Kanady

Paczki wysyłamy nie tylko lokalnie, do innych miast na terenie Polski. Jednocześnie popularne są wysyłki za granicę. Paczki do krajów Unii Europejskiej traktowane są niemal jak te krajowe. Większym wyzwaniem może okazać się wysyłka za ocean. Jak powinna zostać wysłana paczka do Kanady? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Polacy w Kanadzie czekają na paczki

Początkowo Polacy w Kanadzie nie stanowili szczególnie licznej grupy. Trafiały tam pojedyncze osoby. Z czasem jednak stała się atrakcyjną destynacją. Dzisiaj w tym kraju mieszka około 1,5 miliona osób polskiego pochodzenia. Największa fala emigracji miała miejsce w II połowie XIX wieku, stąd wiele osób o polskich korzeniach nie mówi dzisiaj po polsku, a pojedyncze słowa kojarzą tylko z dzieciństwa, dzięki czasowi spędzanemu wraz z dziadkami. Najwięcej Polaków można spotkać w Toronto i jego okolicach. Duże skupiska naszych rodaków mieszkają też w Winnipeg, w Montrealu i Ottawie. Tak liczna grupa Polaków ma pewne kontakty ze swoim rodzinnym krajem. Nie dziwi zatem, że niejedna paczka do Kanady pochodzi właśnie z Polski.

Ile kosztuje paczka do Kanady?

Paczka do Kanady nie kosztuje wiele, biorąc pod uwagę odległość, jaką musi pokonać. Przesyłkę o długości 50 cm, szerokości 50 cm oraz wysokości 50 cm, a także wadze 10 kg można wysłać już za kilkaset złotych. Mniejsze pakunki, w tym chociażby takie o długości 10 cm, szerokości 15 cm i wysokości 15 cm, a także wadze 3 kg to natomiast wydatek rzędu 100-200 złotych. Oczywiście można wybrać dodatkowe opcje, w tym ustawić szybkość doręczenia paczki lub sposób jej nadania. Dostępne są przesyłki priorytetowe, które trafią do adresata za oceanem już w kilka dni. Jeśli chodzi o sposób nadania możliwe jest natomiast nadanie paczki w punkcie lub terminalu albo poprzez kuriera.

Paczka do Kanady – o czym trzeba pamiętać?

Nadając paczkę do Kanady można skorzystać z usług różnych przewoźników. Najczęściej tę możliwość proponuje firma FedEx, UPS oraz kilka innych. Wysłana paczka do Kanady może być nadto śledzona w czasie swojej podróży. Taką usługę oferuje chociażby Globkurier.pl – znany ceniony na rynku pośrednik usług kurierskich. Globkurier.pl oferuje szybkość wykonania usługi, a także pewność, że nadana paczka trafi wprost do rąk wybranego adresata. Na marginesie należy tylko dodać, że paczka do Kanady wymaga przejścia kontroli celnej. Ten kraj nie jest nadto szczególnie restrykcyjny co do przesyłanych towarów. Istnieje jednak lista przedmiotów, których do tego kraju nie można wysłać. Znajdują się na niej chociażby takie rzeczy, jak broń, amunicja, materiały wybuchowe, znaczki pocztowe, monety, a także alkohol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here