Alpinistyczne mycie okien – co kryje się pod tym pojęciem?

0
1405
Alpinistyczne mycie okien – co kryje się pod tym pojęciem?

Alpinistyczne mycie okien to zabieg polegający na utrzymywaniu czystości szyb oraz różnego rodzaju powierzchni, które znajdują się na większej wysokości. Obecnie tego typu usługi cieszą się rosnąca popularnością. Wynika to w dużej mierze z pewnego rodzaju mody w architekturze i projektowaniu budynków. Coraz więcej wieżowców budowana jest według nowoczesnych technologii z wykorzystaniem przeszklonych powierzchni. W dzisiejszych czasach krajobraz biurowców coraz częściej dominuje w strukturze miast, stąd też coraz większe zapotrzebowanie na usługi związane z utrzymaniem czystości w tego typu budownictwie. Jeszcze kilkanaście lat temu techniki alpinistyczne wykorzystywane były między innymi podczas czyszczenia wysokich kominów w fabrykach i elektrowniach. Z uwagi na rozwój sektora budowlanego i coraz wyższe konstrukcje, alpiniści potrzebni są teraz również przy czyszczeniu okien i innych oszklonych powierzchni.

Kiedy najlepiej decydować się na alpinistyczne mycie okien?

Zdecydowanie najlepszym okresem na tego typu zabiegi jest lato. Wynika to w dużej mierze z korzystnych warunków pogodowych. Po pierwsze latem w naszym klimacie mamy zdecydowanie mniej dni deszczowych niż jest to na przykład w przypadku jesieni, a po drugie stabilniejsza jest także temperatura oraz siła wiatru. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie prac w dni pochmurne. Jest to spowodowane tym, iż przy dużym nasłonecznieniu woda oraz wykorzystywane środki czyszczące bardzo szybko wysychają, co w konsekwencji powoduje powstawanie smug na szklanych powierzchniach. Najczęściej okna tą metodą czyści się w porze porannej, bądź wieczorem kiedy słońce nie daje się aż tak mocno we znaki.

Jak w praktyce wygląda alpinistyczne mycie okien?

Alpinistyczne mycie okien jest sposobem czyszczenia przeszklonych powierzchni znajdujących się na dużej wysokości. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu technik linowych przy użyciu specjalistycznego oprzyrządowania jak na przykład liny, kaski, uprzęże i inne niezbędne w tego typu profesji narzędzia. Ze względu na trudne warunki oraz konieczność pracy na dużej wysokości alpinistyczne mycie okien zaliczane jest do zawodów o podwyższonym wskaźniku niebezpieczeństwa. Tego typu zadanie powinno zostać więc powierzone odpowiednio przygotowanemu zespołowi alpinistów, który posiada profesjonalny sprzęt oraz niezbędne w tym fachu doświadczenie.

Więcej informacji o Alpinizmie Przemysłowym i świadczonych usługach możemy znaleźć na: ropeexpert.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here