Zabudowa kuchni – co warto wiedzieć

0
2183
zabudowa kuchni

Kuchnia w zabudowie

Standardowe, wymiarowe oraz na indywidualne zamówienie – współczesne kuchnie mają wiele obliczy, które sprawiają, że każda jest wyjątkowa. Zabudowa kuchni daje nam spore możliwości. Przede wszystkim, za sprawą zróżnicowanej zabudowy, jest nowoczesna, pojemna i przejrzysta. Wszystkie elementy wyposażenia znikają z oczu po zakończonej pracy, a my cieszymy się czystym i przestronnym wyglądem tej ważnej części domu. Kuchnie w zabudowie łatwiej utrzymać w czystości. Odznaczają się również większą funkcjonalnością. To szczególne pomieszczenie w każdym domu wymaga nienagannej organizacji. Dziś kuchnie nie są już odseparowanym zaciszem gospodyni, ale miejscem tętniącym życiem, w którym wszyscy się spotykają, dlatego też naprawdę bardzo, ale to bardzo ważne jest to, żeby nasza kuchnia była estetyczna i żebyśmy się w niej dobrze czuli.
kuchnie w zabudowie pozwalają zaoszczędzić miejsce

Wysoka kuchnia w zabudowie

Wysoka zabudowa kuchni staje się coraz popularniejsza, i to nie tylko wszędzie tam, gdzie jest toczona walka o maksymalne wykorzystanie małej przestrzeni, ale również w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Meble kuchenne dopasowane do danego pomieszczenia to kwintesencja ergonomii. Taka zabudowa z powodzeniem zastąpi tradycyjną spiżarnię. Aby stylizacji nadać lekkości warto wprowadzić również zabudowę w formie odkrytych półek. Oprócz standardowej kuchennej zabudowy podzielonej na dolną i górną, coraz częściej stosuje się również jednolite szafki wysokie. Najlepsze rozwiązanie to połączenie obu modeli. Zyskamy wówczas pojemną strefę zapasów i konieczną w każdej kuchni przestrzeń roboczą z blatem kuchennym. Wśród mebli dużym zainteresowaniem cieszą się również szafki typu słupki, w których zabudowuje się sprzęt gospodarstwa domowego. Spełniają one jeszcze jedną bardzo ważną rolę – wynoszą AGD do komfortowej wysokości. Nie musimy się w związku z tym ciągle schylać by wyjąć lub włożyć naczynia do zmywarki lub kontrolować proces pieczenia w piekarniku. Wszędzie tam, gdzie zabudowa kuchenna nie musi pełnić roli blatu roboczego warto wyjść spoza utartych standardów i zastosować nieco wyższe szafki, które odwdzięcza się nam swoją pojemnością. I nie musi to być od razu zabudowa pod sam sufit.

Sprzęt pod zabudowę

Artykuły gospodarstwa domowego w wersji do zabudowy stanowią bardzo popularny akcent wielu kuchni. Zabudowany sprzęt stapia się z meblami gwarantując kuchni spójny i nienaganny wygląd. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych parametrach, które należy uwzględnić dobierając dane urządzenie do naszej zabudowy szafkowej.

  1. Płyta grzewcza: powinna znaleźć się na szafce o szerokości 60 – 80 cm.

2. Lodówka: szerokość i głębokość szafki powinna mieć 60 cm.

3. Piekarnik: szafka powinna mieć szerokość 60 cm. Popularne do zabudowy piekarnika są szafki typu słupek, w których dolna krawędź montowana jest na bardzo wygodnej dla naszego kręgosłupa wysokości ok. 80 cm.

Zabudować można każdy sprzęt. Zabudowa kuchenna słupkowa umożliwia umieszczanie poszczególnych urządzeń w pionie, dzięki czemu oszczędzamy cenną przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here