Nowoczesne meble do przedpokoju

0
213

Przedpokój to łącznik między światem zewnętrznym a domowym wnętrzem. To także pomieszczenie praktyczne, służące do przechowywania ubrań, butów, parasoli, kluczy. Przedpokój „robi” pierwsze wrażenie. Często szukamy pomysłów na aranżację mebli do przedpokoju. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Jakie kupić meble do przedpokoju? Na pewno musimy zachować umiar w wyborze mebli. Przedpokój jest przestrzenią, która powinna być wyjątkowo dobrze zorganizowana, a w praktycznym umeblowaniu nie można zapomnieć o gustownym dobraniu mebli.

Przedpokój jest tą częścią mieszkania, przy urządzaniu której trzeba się trochę nagłowić, jeśli jednak zwrócimy szczególną uwagę na dobór materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków, uzyskamy przestrzeń piękną i funkcjonalną, w pełni wykorzystującą tę zwykle niewielką przestrzeń.

Meble do przedpokoju, jak wybrać?

O ogólnym wrażeniu przedpokoju decyduje wiele czynników, takich jak rozmiar i układ pomieszczenia, kolor ścian oraz styl mebli. Meble do przedpokoju to element aranżacji, na który mamy największy wpływ. Nie zmienimy rozmiarów naszego przedpokoju, ani kształtu, ale meble wybierzemy według swoich wizji i planów.

Meble do przedpokoju dobieramy mając na uwadze estetykę oraz stopień funkcjonalności pomieszczenia. Dzięki odpowiednim meblom stworzysz dobrze zorganizowaną przestrzeń, w której wszystko znajdzie swoje miejsce. Im lepiej będą dobrane meble do przedpokoju, tym każde twoje pośpieszne wyjście do pracy będzie przyjemne i bezproblemowe.

Nowoczesny styl mebli do przedpokoju!

Aranżacja przedpokoju jest idealną zapowiedzią tego co jest w dalszej części naszego domu. W meblowaniu przedpokoju pamiętajmy, że musi to być przestronne miejsce. A zatem skumulowanie tutaj dużej ilości mebli jest błędem. Wystarczy jedna duża szafa wnękowa, szafka, wieszak i krzesło. Ważne jest jedynie styl wybranych mebli, kolorystyka i detale. Nowoczesne meble do przedpokoju często mają fronty z połyskiem i jest to bardzo dobry pomysł. Duża szafa i przesuwanymi drzwiami, wykonane z laminowanej płyty gwarantuje funkcjonalność i wysoką estetykę.

Pomysł na nowoczesną szafę!

Szafa na ubrania jest bardzo przydatna w przedpokoju i warto ją wkomponować do wnętrza. Do wyboru mamy szafy wolnostojące, ostatnio coraz bardziej popularne oraz szafy wnękowe. Szafy wnękowe wydają się funkcjonalne, wykorzystują każdy wolne centymetr, a oszczędność miejsca w przedpokoju jest szczególnie istotną kwestia. Decydując się na szafę w przedpokoju musimy zwrócić uwagę na front szafy, z jakiej jest wykonana, kolor, sposób otwierania i drzwi szafy. Drzwi szafy w przedpokoju nie powinny znacząco odbiegać od stylistyki całego przedpokoju. Modne kolory mebli do przedpokoju, w szczególności w kolorystyce szafy modny jest to biel, czerń i wenge.

Nowoczesne dodatki do przedpokoju!

Nowoczesny design mebli do przedpokoju mają ciekawie wkomponowane wieszaki, szafy, lustra i szafki na buty, tworząc ciekawą całość. Meble zgodne z najnowszymi trendami to funkcjonalna komoda, stojący wieszak stojący i pomysłowa szafa na buty. Nowoczesne meble do przedpokoju powinny być niewielkie i proste w formie. Dobrze prezentuje się gra, pomiędzy wkomponowany deseniem a kolor mebli, np.; w biało-czarnej aranżacji.

Trudności w urządzaniu przedpokoju!

Dlaczego urządzenie przestrzeni przedpokoju wydaje się trudnym zadaniem? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, jest to ta część domu, która zwykle pozostaje stosunkowo niewielka i nieustawna. Przedpokój najczęściej jest długi i wąski, albo w kwadracie o niedużych wymiarach. Po drugie, przedpokój nie posiada okien, więc trzeba próbować rozjaśnić go, stosując sztuczki aranżacyjne. Po trzecie, z przedpokoju widać często inne części mieszkania, więc należy urządzić go w taki sposób, by stanowił harmonijną całość z pozostałymi pomieszczeniami. Ponieważ przedpokój stanowi reprezentacyjną część domu, stając się niejako wizytówką gospodarzy, musi być zaaranżowany w sposób atrakcyjny wizualnie. Jednocześnie pozostaje jednak przestrzenią intensywnie eksploatowaną każdego dnia przez domowników, a zatem musi też być bardzo funkcjonalny, a jego wyposażenie powinno być trwałe i niezawodne. Nie należy jednak zniechęcać się całą długą listą wyzwań aranżacyjnych, jakie stawia przed nami przestrzeń przedpokoju! Wystarczy bowiem przestrzegać kilku podstawowych zasad w doborze kolorów, faktur i materiałów, by uzyskać miejsce wygodne i ładnie urządzone.

Must have każdego przedpokoju, niezależnie od stylu i rozmiaru!

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie: co musi się znaleźć w przedpokoju? wystarczy zastanowić się, jakie czynności wykonujemy w tym pomieszczeniu każdego dnia. Zakładanie i zdejmowanie obuwia i okrycia wierzchniego odbywa się zawsze w przedpokoju. Potrzebujemy w nim zatem odpowiednio pojemnych i wygodnych mebli: czegoś, na czym będziemy mogli usiąść, czegoś do odwieszenia płaszcza i miejsca do przechowywania obuwia.

Jakie meble do przedpokoju wybrać, mając powyższe informacje? Odpowiedź wcale nie jest oczywista, bo zestaw mebli do przedpokoju może być bardzo zróżnicowany, w zależności od możliwości aranżacyjnych oraz od indywidualnych potrzeb. Przykładowo: potrzebujemy miejsca, by usiąść i ubrać buty, ale nie jest powiedziane, że musi to być krzesło. Równie dobrze możemy zdecydować się na ławkę do przedpokoju lub na garderobę z siedziskiem. Podobnie jest z pozostałym wyposażeniem przedpokoju. Ktoś wybierze panel wieszakowy, ktoś inny garderobę wyposażoną w haki wieszakowe, jeszcze inna osoba zdecyduje się na samodzielny, stojący wieszak na płaszcze. Wiele zależy od wielkości pomieszczenia oraz od zamysłu aranżacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, by domownicy, jak i goście, nie znaleźli się w sytuacji, w której nie bardzo wiedzą, co zrobić z trzymaną w rękach kurtką czy jak zdjąć buty, nie ryzykując przewróceniem się.

Inne elementy wyposażenia, które przydadzą się w przestrzeni przedpokoju to duże lustro oraz półka na kapelusze i inne drobiazgi. Jeśli dysponujemy wyjątkowo dużą przestrzenią i jesteśmy w stanie wygospodarować jeszcze trochę miejsca, warto rozważyć wstawienie do przedpokoju stojaka na parasole i wąskiego stoliczka lub konsoli, aby mieć miejsce na ustawienie np. wazonu ze świeżymi kwiatami czy innej delikatnej ozdoby wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here