Meble hotelowe

0
154

Prowadzenie hotelu to wymagające zajęcie. Musimy zapewnić gościom usługi na najwyższym poziomie. Potrzebujemy wykwalifikowanego personelu, doskonale wywiązującego się ze swoich zadań. Tylko wtedy zaoferujemy wysoki poziom.

Bardzo ważne jest wyposażenie pokoi. Meble powinny być dopasowane do stylu proponowanego przez nasz hotel. Wystrój apartamentu musi być spójny i kompletny. Nasi klienci będą wynajmować pokoje na jeden dzień, ale też na dłuższy czas. Tak, więc oprócz stolika, łóżka regałów, w pokoju powinna znaleźć się pojemna szafa. Dobre meble do hoteli gwarantują, że Wasi goście zakończą pobyt uśmiechnięci i zadowoleni. Istnieje dzięki temu większa szansa na to, że odwiedzą Wasz hotel w przyszłości. Jak jednak wybrać takie wyposażenie, by łączyło w sobie jednocześnie atrakcyjny design, trwałość oraz wysoki komfort użytkowania?

Cechy dobrych mebli hotelowych!

Na wstępie warto określić sobie styl, w jakim ma zostać urządzony cały obiekt. Warto w tym celu śledzić zarówno bieżące trendy, jak i zdać się na kreatywność projektantów. Wśród obecnych trendów w hotelarstwie wyraźnie wyodrębnia się nadawanie motywów przewodnich. Celem takiego działania jest zbudowanie atrakcyjnej pozycji konkurencyjnej na rynku, który staje się coraz bardziej nasycony. Rośnie liczba podmiotów świadczących usługi noclegowe, zatem wysoka jakość ich świadczenia już nie wystarcza. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, coraz częściej stosowane są wyróżniki marketingowe. W tym celu stosuje się np. unikatowe surowce lub nietypowe lokalizacje. Mają one wzbudzić ciekawość turysty, który będzie chciał ją zaspokoić poprzez odwiedzenie konkretnego miejsca.

Motywy przewodnie oraz unikatowość miejsca może zdziałać cuda. A takie dominujące funkcje mogą znaleźć odzwierciedlenie na wielu płaszczyznach. Niektóre inwestycje hotelowe powstają w unikatowych miejscach, które stają się automatycznie głównym wyróżnikiem marketingowym. Takie zabiegi zostały zastosowane m.in. w przypadku hotelu powstałym w dawnym kościele w Mechelen (Belgia). Całą otoczkę głównego rdzenia produktu tworzy się również w oparciu o surowce, z jakich zostały wykonane. W szczególności jest to widoczne w takich inwestycjach, jak ICEHOTEL w Szwecji czy Hotel del Sal Luna Palada w Boliwii.

Ale co zrobić jak na miejsce nie mamy za bardzo wpływu, jest ono miejską dżunglą lub ustronną dzielnicą na przedmieściach. Postawny na motyw przewodni w meblach. Zadedykuj pokoje fanom motoryzacji lub podróży. Jeśli spodoba im się taki pokój z pewnością jeszcze nie raz do ciebie wrócą.

Wyróżnikiem marketingowym może być również zestawienie kolorystyczne. Konsekwentne stosowanie określonych zestawów barw i odcieni, które korespondują z nazwą oraz określoną ideą hotelu, mogą być elementami stanowiącymi o przewadze konkurencyjnej. Zgodnie z koncepcją psychologii kolorów, każdy z nich ma inne oddziaływanie na człowieka. Wyróżnia się na ogół dwa rodzaje: ciepłe oraz chłodne.

Dobierając zestawienie kolorystyczne w aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób konsumenci reagują na konkretne barwy i odcienie. Nie bez znaczenia pozostaje również miejsce pochodzenia turysty. O ile mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zieleń będą kojarzyć z wszechmocnym dolarem, o tyle mieszkańcy innych krajów mogą już nie mieć takich konotacji.

Inwestorzy coraz częściej zwracają również uwagę na potrzebę personalizacji wyposażenia. Głównym zadaniem takiego działania jest budowanie świadomości marki wśród gości. W tym celu logotyp umieszczany jest np. na ręcznikach, kosmetykach, kartach do drzwi itp. Dobrym pomysłem jest również personalizacja mebli do recepcji. Umieszczenie loga na ich froncie sprzyja na utrwaleniu świadomości marki wśród gości odwiedzających konkretny obiekt.

Meble do hoteli są ważnym elementem aranżacji wnętrz. Nie lada wyzwaniem jest umiejętne połączenie atrakcyjnego designu z trwałością oraz komfortem. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie związane z marketingiem. Wyposażenie hotelowe może stać się zarówno wyróżnikiem marketingowym, jak i pełnić funkcję związane z utrwalaniem świadomości marki.

Zwróć uwagę na jakość mebli hotelowych!

Pojemna szafa to podstawa w każdym pokoju hotelowym. Musi być wytrzymała by służyła jak najdłużej w dobrym stanie. Zakładając, że mamy wielu klientów to warunek konieczny. Ponadto szafa powinna być w tym samym stylu, co reszta mebli, dzięki temu wygląd pokoju będzie spójny.

Możesz również zwrócić uwagę na unikatowość i dobór odpowiedniej linii mebli. Jeśli twoje meble hotelowe będą jedyne w swoim rodzaju (ale nie tematyczne), to goście, szczególnie ci ceniący sobie najwyższą jakość i luksus , zapamiętają twój obiekt jako właśnie taki, gdzie za swoje dość duże i ciężko zarobione pieniądze dostają luksus w pełnej krasie. A cały zabieg przeprowadzisz tylko za pomocą odpowiednio dobranych mebli i dodatków.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble glamour
Następny artykułMeble klasyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here