Meble do salonu klasyczne

0
136

Styl klasyczny często mylony jest ze stylem pałacowym. Nie jest to jednak dobre porównanie. W prawdzie wnętrza urządzone klasycznie mają pewne elementy, które kształtem przypominają te z królewskich komnat. Jednak, w przeciwieństwie do pałacowych aranżacji, klasyczne wnętrza są stonowane i nie ma tu miejsca na przepych. Styl klasyczny w domu oznacza spokojną aranżację, czerpiącą to, co najlepsze, z poprzednich epok. Wnętrza w tym stylu mają elegancki i wyważony charakter. Taki dom ma być ostoją ładu i porządku.

Zazwyczaj dekoratorzy wprowadzają współczesne dodatki, aby dom był przede wszystkim wygodny. Barwy charakterystyczne dla stylu klasycznego to brązy, beże, szarości, ale także biel. Przykładowo salon może być pomalowany na biało, a meble, które w nim postawimy, mogą być wykonane z pięknego naturalnego ciemnego drewna. Do tego wskazane są przeróżne dodatki, na przykład w złotym odcieniu.

Styl klasyczny to przede wszystkim jakość wybieranych materiałów i mebli. Z pewnością klasyczna kolorystyka nie jest jarmarczna ani zbyt odważna. Stonowane kolory i naturalne materiały takie jak drewno to podstawa. Z pewnością w tego typu wnętrzu możemy wykorzystać tapety, najlepiej w jasnych pastelowych kolorach, które posiadają małe wzorki w podobnym odcieniu.

Bardzo często w stylu klasycznym pojawiają się antyki, które można kupić od profesjonalnych sprzedawców lub na pchlim targu. Bardzo istotną cechą stylu klasycznego jest spójność – całość wnętrza powinien spajać jakiś element, np. kolor mebli lub tkanin.

Styl klasyczny nie ma jasno ustalonych zasad. Aranżując pomieszczenia w ten sposób, warto postawić sobie pytanie: „Co chciałbym zobaczyć w eleganckiej restauracji?” Wszystko, co będzie odpowiedzią, najprawdopodobniej sprawdzi się w klasycznym wnętrzu. Kolory mebli są zwykle łagodne i stonowane. Mocniejsze akcenty stanowią dodatki i tekstylia. Wszystkie materiały są naturalne, najlepiej dobrej jakości. Aranżując wnętrza w stylu klasycznym, należy uważać, żeby nie popaść w przesadę zestawiając ze sobą ozdobne meble i inne dekoracje.

Aranżacja wnętrz styl klasyczny!

Aranżacja wnętrz według zasad stylu klasycznego jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, które dopiero projektują swoje mieszkanie, jak i dla tych którzy pragną odmiany. Z jednej strony możemy korzystać z bardzo wytrzymałych materiałów i zostać kolekcjonerem antyków. W tym przypadku najważniejsza będzie jakość – odpowiednio wygodne meble, dokładne wykończenie wszystkich akcesoriów, duże przestrzenie, drewniane okna i eleganckie lampy.

Z drugiej strony możemy samodzielnie przyozdobić sufit gzymsami własnego projektu, mebli poszukać na pchlim targu, a ściany pomalować po prostu na biało. W obu przypadkach z pewnością należy zrezygnować ze zbyt dużej ilości dodatków i kolorowych akcentów.

Styl ten z pewnością narzuci nam utrzymywanie porządku na wysokim poziomie. Oczywiście nie musimy urządzać całego domu czy mieszkania w jednym stylu. Jeżeli pragniemy wprowadzić jakieś urozmaicenie, styl klasyczny z pewnością nada się do salonu, zwłaszcza jeśli jest on połączony z kuchnią. Będzie to wspaniałe miejsce do odpoczynku oraz przyjmowania gości.

Mebli w stylu klasycznym!

Niektóre meble reprezentujące styl klasyczny mogą wyglądać jak element pałacowej aranżacji. Sprawdzi się tu na przykład fotel Ludwik. Jednak antyki lub meble stylizowane powinny być mieszane z prostszymi modelami. Wszystkie elementy klasycznej aranżacji powinny być wykonane z naturalnych i solidnych materiałów. Wszelkiego rodzaju szafy i komody mogą mieć delikatny dekor i ozdobne gałki. Zwykle mają naturalny kolor drewna lub są malowane jasną farbą. Meble tapicerowane takie jak sofy, fotele i krzesła powinny swym eleganckim wyglądem zapraszać do komfortowego wypoczynku. W klasycznym wnętrzu zwykle mieszkają klasyczne rodziny, które spędzają czas przy wspólnym stole. Dlatego ten mebel powinien stanowić centralny punkt jadalnianej aranżacji i podobnie jak inne meble powinien cieszyć oko komfortową elegancją.

W salonie reprezentującym styl klasyczny nie może zabraknąć tapicerowanych mebli. Mogą to być eleganckie fotele, wygodne krzesła czy duża sofa. Wszystko powinno być wykonane z naturalnych materiałów i mieć stonowane barwy.

Dodatki do klasycznego salonu!

Dodatki i dekoracje są niezbędnym uzupełnieniem aranżacji. Nie inaczej jest we wnętrzach urządzanych w stylu klasycznym. Najważniejsze dodatki to eleganckie tekstylia. Tu można pozwolić sobie na nieco kolorowego szaleństwa. Jasne wnętrze pięknie uzupełnią bordowe czy fioletowe zasłony. W klasycznym wnętrzu powinien również znaleźć się dywan lub dywanik. Swoją barwą może nawiązywać do całości stylizacji lub być małym odstępstwem od kolorystycznej reguły. We wnętrzach klasycznych warto także zaplanować eleganckie dekoracje. Wśród nich prym wiodą wazony i świeczniki. Ściany pięknie zaprezentują się ozdobione klasycznym malarstwem w stylowych ramach. Ważne, żeby planując dodatki nie popaść w przesadę i zachować stonowany umiar. To uniwersalny przepis na styl klasyczny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble do biura
Następny artykułMeble glamour

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here