Dlaczego warto zamienić mieszkanie na dom?

0
2893
Projekt domu Wyjątkowy 3 WAW1029
Projekt domu Wyjątkowy 3 WAW1029

Dom jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy mieszkanie robi się zbyt ciasne. Daje dużo więcej swobody, prywatności i dodatkowych możliwości. Sprawdź, co sprawia, że Polacy w ostatnich czasach coraz chętniej niż mieszkania, wybierają domy jednorodzinne.

Dla kogo?

Z pełni zalet domów wolnostojących mogą korzystać zwłaszcza osoby planujące założenie rodziny lub ci, którzy już ją posiadają. W domu jest zdecydowanie więcej miejsca na zabawę i na pracę. Rzeczy te domownicy mogą wykonywać niezależnie od siebie. W mieszkaniu trudno jest skupić się na ważnym zadaniu czy też nauce, kiedy w tym samym pokoju lub pokoju obok reszta hałasuje, wykonując codzienne czynności. Nie wspominając o wiecznie remontujących swoje M sąsiadach.

Domy docenią również rodziny wielopokoleniowe pragnące mieszkać razem. W takiej sytuacji każde z pięter może służyć innym domownikom. Na przykład parter osobom najstarszym (co ułatwi im poruszanie się), a piętro młodszym. Równie dobrym pomysłem jest wyznaczenie osobnej strefy do wspólnego spędzania czasu. Na parterze aranżując sprzyjającą integracji strefę dzienną, czyli pomieszczenia takie jak salon z kuchnią i jadalnią, natomiast na piętrze sypialnie domowników, zapewnia się tym wszystkim całkowity komfort.

Z wyprowadzki z ciasnego mieszkania ucieszą się także zwierzęta, dla których bezcenna przestrzeń w budynku i poza nim będzie wybawieniem. Relaks w prywatnym ogrodzie urządzonym zgodnie ze swoimi marzeniami, kontakt z naturą i długie spacery po okolicach są niewątpliwą korzyścią przemawiającą za budową wymarzonego domu.

Niezależność

Ściany w blokach często są na tyle nieszczelne, że gotując obiad można usłyszeć rozmowę z mieszkania obok; nie wspominając o jakimkolwiek remoncie. Analogicznie, należy uważać, aby nie zakłócać spokoju ludziom, którzy chcą odpocząć. Z tego powodu organizowanie nawet niewielkich przyjęć w gronie znajomych lub rodziny jest ryzykowne. Tu z pomocą znów przychodzi dom.

Niezależność tyczy się również wszelkich wspólnot mieszkaniowych, od których mieszkając we własnym domu jest się wolnym. Przestrzeń w budynku i poza nim jest gotowa, aby zorganizować ją zgodnie z preferencjami rodziny. Jeżeli ma się ochotę, można postawić nawet własny basen, co przykładowo w kamienicy jest niemożliwe.

Dodatkowe pomieszczenia

Projekt domu Agos BSE1120
Projekt domu Agos BSE1120

Każdy projekt domu jednorodzinnego przewiduje miejsce na pomieszczenia dodatkowe. Na przykład na kuchenną spiżarnię, pralnię czy też pokój, w którym można przechowywać nieużywany sprzęt. W bloku często brakuje miejsca na zmieszczenie wszystkich rzeczy, których z czasem przybywa, a piwnica jest często niewystarczająca.

W domu za to możliwości są nieskończone. Z łatwością można zmieścić w nim pokoje gościnne, gabinet lub dużą, dodatkową łazienkę. Ciekawą alternatywą jest także piwnica. Wykorzystanie jej w celach rozrywkowych jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Można zaaranżować w niej kino domowe, siłownię, salę zabaw lub po prostu wykorzystać ją jako kotłownię bądź pom. stricte gospodarcze.

Wisienką na torcie budowy domu jest przydomowy garaż. Kto mieszkał w mieście ten wie, że znalezienie miejsca parkingowego po powrocie z pracy nierzadko graniczy z cudem. W garażu jedno- lub dwustanowiskowym, oprócz miejsca na auto znajdzie się też miejsce na rowery, narzędzia i samodzielne majsterkowanie. Samochód stojący pod zadaszeniem jest chroniony przed opadami deszczu i śniegu, dzięki czemu nie będzie się niszczył tak szybko, jak podczas stania na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here