Białe meble młodzieżowe

0
123

Meble w kolorze białym nie tracą na popularności. Goszczą w ogromnej liczbie kuchni, salonów, łazienek i sypialni. Dostępne są w wielu różnych stylach i wykonane są z rozmaitych surowców. Czy jednak będą pasować do każdego wnętrza? Czy bez obaw można je wstawić do dowolnego mieszkania, by uzyskać efekt modny i miły dla oka? Czy białe meble są dla każdego?

Białe meble – rozmaite rodzaje do różnych wnętrz

Jeśli przyjrzymy się ofercie rynku, z łatwością spostrzeżemy, że białe meble królują niepodzielnie. Zauważymy też, że określenie białe meble jest bardzo ogólne i mieści się w nim cała gama zróżnicowanych modeli mebli z drewna mahoniowego, sosnowego, dębowego… Meble białe spotkać możemy w kuchni, w salonie, są też białe meble do sypialni i meble w kolorze białym przeznaczone do przedpokoju. Właściwie, każde pomieszczenie w domu można urządzić, wstawiając białe meble. Nie należy jednak wybierać pierwszego modelu, który wpadł nam w oko. Dlaczego? Dlatego, że kolor w żadnym wypadku nie definiuje stylu mebli. Meble białe mogą być nowoczesne, ale i postarzane. Dostępne są w formie bogato zdobionych komód i okazałych kredensów, lecz równie popularne są nowoczesne białe meble w stylu minimalistycznym. Owszem, istnieją style, w których specyfikę biel mebli wpisuje się szczególnie dobrze, zanim jednak przystąpimy do zakupu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na detale wybranych egzemplarzy.

Aranżacja wnętrz – te style szczególnie lubią białe meble!

Gdy myślimy o drewnianych białych meblach, nasuwają nam się skojarzenia m.in. ze stylem skandynawskim. Styl ten charakteryzuje przede wszystkim zamiłowanie do światła, przestrzeni i ponadprzeciętnej funkcjonalności. Białe meble w stylu skandynawskim to proste i pojemne komody, białe regały, zgrabne stoliki kawowe. Czasami biel przełamana jest elementami w naturalnym kolorze drewna lub wikliną albo rattanem, pojawiającymi się w postaci wysuwanych szuflad i ozdobnych koszy. Meble w stylu skandynawskim są pozbawione zbędnych ozdobników, a ich nadrzędną cechą jest modułowość – uniwersalne wymiary i dopasowanie poszczególnych mebli do siebie sprawia, że elementy można dowolnie zestawiać, tworząc swój własny, unikatowy komplet mebli, w pełni dostosowany do naszych oczekiwań.

Kolejnym stylem, który uwielbia białe meble jest styl prowansalski. Sielski charakter mebli połączony z nutą – typowej dla Francji – elegancji sprawia, że pomieszczenie, w którym staną białe meble prowansalskie nabiera romantycznej atmosfery, a zarazem wytworności. Do stylistyki wnętrz prowansalskich pasują przede wszystkim meble z drewna mahoniowego, jednak odpowiednio fikuśne w swej formie, umiejętnie postarzone białe meble sosnowe również odnajdą się w tej stylistyce. Styl prowansalski jest często wybierany do kuchni oraz sypialni. Eleganckie drewniane toaletki, stoły z ozdobnymi nogami do jadalni, pojemna biała szafa do sypialni to meble, które w połączeniu z motywem lawendy, pastelowymi kolorami i zwiewnymi tkaninami dają obraz kwintesencji sielskości i swobody słonecznej Prowansji.

Meble w stylu retro również występują w postaci białej, czasami są to też meble bielone, czyli takie, w których spod cienkiej warstwy białej farby przebija naturalny odcień zastosowanego do produkcji mebla drewna. Gustowne, postarzane meble, doskonale imitujące wielowiekowe antyki, uświetnią wygląd wnętrz w stylu rustykalnym, vintage i romantycznym. Charakterystyczną cechą tych mebli są widoczne ślady zużycia (nawet, jeśli zużycie jest tylko pozorne, bo nabywamy meble nowe). Styl retro kocha zatem białe meble z przecierkami, pęknięciami, pokryte tu i ówdzie patyną itp.

Również w stylu nowoczesnym coraz częściej możemy spotkać meble białe. Drewniane meble kuchenne i salonowe często są lakierowane specjalnymi preparatami z wysokim połyskiem. Bryła mebla jest prosta, minimalistyczna. Gładkie jak tafla jeziora fronty białych szafek kuchennych przełamywane są intensywną kolorystyką dodatków, takich jak plastikowe krzesła w intensywnej barwie. W salonie prosta biała szafka RTV stoi obok zabudowanej białej komody, a całość uzupełnia niski, kwadratowy stolik kawowy. Typowe jest połączenie drewnianych białych elementów ze szkłem, które dodaje wizualnej lekkości meblom.

Kiedy warto wybrać białe meble?

Wybierz drewniane meble w kolorze białym, jeśli chcesz wizualnie powiększyć pomieszczenia w swoim domu. Białe meble nie przytłaczają tak, jak elementy wyposażenia w ciemniejszych kolorach, biel rozświetla pomieszczenie, dobrze odbija światło i powoduje, że wnętrza wydają się większe, jaśniejsze i bardziej przestronne. Kolejną świetną cechą białych mebli jest ich dostosowywanie się do otoczenia. To nie meble, a dodatki narzucają wnętrzu określony charakter. Na tle białych mebli wzory i kolory wydają się bardziej intensywne i skuteczniej skupiają na sobie uwagę. Koniecznie zdecyduj się na meble białe, jeśli lubisz zmiany i często ingerujesz w wygląd swojego mieszkania: neutralna biel dopasuje się do każdego wnętrza, a jeśli kolor Ci się znudzi, bez trudu przemalujesz meble na dowolną inną barwę!

Jak dobrać kolor ścian do białych mebli?

Białe meble w pokoju młodzieżowym są wyjątkowo uniwersalne. Dobrze prezentują się na każdym tle. Od białego – pokój w wersji total look, przez off – whity, pastelowe, aż do mocnych, nasyconych. Wybrane kolory ścian możemy uzyskać malując je farbami lub kładąc tapety. Najciekawsze efekty uzyskamy łącząc obie te techniki. Jedna lub dwie ściany mogą być pokryte tapetą, reszta malowana. Możemy też korzystać z naklejek ściennych, które dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Białe meble mogą też mieć uspakajający wpływ na mocny wzór na ścianie. Także wybierając białe meble do pokoju młodzieżowego możemy stworzyć dwa rodzaje wnętrza. Bardzo łagodne, pastelowe, subtelne, wyciszające emocje. Lub pokoje dla młodzieży wyraziste, kolorowe stymulujące do działania. Białe meble pozwalają też na łączenie na ścianach kilku odcieni tej samej barwy, na przykład pudrowego różu z różem flemingowym, kolor miętowy z morskim albo wesołym limonkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here